Gephyrochromis sp. “zebroides”

Відомо кілька географічних варіантів (рас) виду Gephyrochromis sp. “zebroides”, які дуже схожі за забарвленням, вертикальною смугастістю і наявністю чорної поздовжньої смуги на спинному плавці. Виняток становить тільки один геоваріант, що мешкає у водах біля населеного пункту Метангула, у якого чорна поздовжня смуга на спинному плавнику відсутня – Gephyrochromis sp. “zebroides” (Metangula).

  • Gephyrochromis sp. “zebroides” (Gome)
    Самиця Gephyrochromis spec. 'zebroides Gome'
  • Gephyrochromis sp. “zebroides” (Metangula)
  • Gephyrochromis sp. “zebroides” (Ruarwe)
    Самець Gephyrochromis spec. 'zebroides Ruarwe'

Переважно живуть у перехідних зонах над піщаним дном у безпосередній близькості від скель на глибинах від 7 до 30 метрів. Легко впізнавані за своїм смугастим, зебровідним забарвленням, причому забарвлення самців і самок практично однакове. Тільки в період нересту самці мають більш темне забарвлення, ніж самки. Нерест відбувається в піщаних заглибленнях під скелями, причому територіальна агресивність щодо захисту нерестових ділянок не спостерігалася, і активні самці залишали свої нерестовища за будь-якої загрози з боку інших видів. Щоправда, ці останні спостереження не зовсім очевидні з огляду на те, що за самців було прийнято неактивні особини (самці або самки), які перебувають у режимі пошуку їжі. Мають досить широку стрічку одновершинних зубів у зовнішньому ряду щелеп.

Копають тонкий шар пухких осадових відкладень на піщаному ґрунті й фільтрують через зябра їстівні фрагменти від неїстівних.

Розмір самців: 12 см самиць – 10 см.