Copadichromis azureus “white blaze”

Є географічним варіантом (морфою) виду Copadichromis azureus, який має ще кілька географічних варіантів (рас).

З цим видом пов’язана певна плутанина, яка полягала в тому, що він був завезений до Європи під назвою Haplochromis chrysonotus, хоча насправді Copadichromis (Haplochromis) chrysonotus – це зовсім інший вид, самки якого мають на боках корпуси дві темні плями, а не три, як у виду Copadichromis azureus “white blaze”. І в Європі помилково вважали, що завезені саме хризоноти (до речі, під назвою Haplochromis chrysonotus до Європи завозилися й інші види, які також не мали нічого спільного з істинним хризонотами!).

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля острова Зап. Тумбі, біля півострова Нанкумба та біля рифу Чідунга.

Опис

Самці геоваріанту “white blaze” мають на лобовій частині голови білу яскраву пляму, що доходить до спинного плавця, а іноді і частково переходить на спину. Супрапекторальна пляма все ж таки трохи більша і зміщена догори, ближче до верхньої гілки бічної лінії. На корпусі навіть активних самців часто помітні темні вертикальні смуги, що в поєднанні з синім забарвленням створює чудове забарвлення, що котрастирує.