Labidochromis gigas

Назва виду походить від латинського слова “gigas” (гігант) і вказує на великі розміри (порівняно з іншими представниками роду Labidochromis) цих цихлід.

Вперше типові екземпляри (голотип) цього виду були виловлені і науково описані в 1976 під назвою Labidochromis mathotho, але дослідниками не було вказано точне місце вилову. Лише у 80-90-ті роки всім стало очевидним, яке значення грає точність вказівки місцеперебування для ідентифікації озерних цихлід. За логікою речей Labidochromis gigas має розглядатися як синонім назви виду Labidochromis mathotho. Однак Ед Конінгс зберіг у своїй класифікації назву Labidochromis gigas, тому що вона має відношення до відомої популяції з певним місцем проживання. Даний вид є групотворчим, до складу групи Gigas” входять кілька інших видів, що ще не отримали науковий опис.

  • Labidochromis gigas (Likoma)
  • Labidochromis gigas (Mara Rocks)

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля острова Тумбі Західний, розташованого на південний схід від великого острова Домве.

Найчастіше живуть у скельних біотопах і віддають перевагу глибинам від 5 до 20 метрів. Молоді особини іноді спостерігаються у перехідних зонах. Нерестовий період триває протягом усього року. Територіальні самці захищають свої нерестові угіддя, що у невеликих печерах між скелями, і живляться у зоні своїх угідь. Самки не територіальні та розгулюють у пошуках їжі по всьому біотопу.

Опис

Labidochromis gigas – високотілий та великий вид в порівнянні зі своїми побратимами за родом. Загальними характерними ознаками нерестових самців видової групи “Gigas” є чорна морда і чорна інтерорбітальна смуга. Самці видів, що входять до цієї видової групи, мають незначні відмінності в малюнку своїх смуг. А самки – коричневі забарвленням, практично не відмінні одна від одної.

Розмір самців: 12-13 см, самиць – 9-10 см.