Otopharynx sp. “blue otter”

Дискусія щодо належності цього виду до того чи іншого роду (Otopharynx або Placidochromis) на сьогоднішній день не закінчена, тому остаточну точку ставити рано. У європейських акваріумістів ця цихліда частіше фігурує під назвою Otopharynx granderus.

Представники цього виду цихлід зустрічаються у південній частині озера вздовж узбережжя держави Малаві біля мису Оттер та біля півострова Нанкумба, а також біля скель Зімбаві та Тзано.

Надають перевагу як перехідним зонам, так і скельним біотопам на глибинах від 10 до 20 метрів, тобто. тим біотопам, де є достатня кількість осадових відкладень. Самці захищають нерестові угіддя на великих скельних блоках, які знаходяться на глибині 25 метрів, причому на одному блоці можуть нереститися по сусідству відразу кілька самців. Самки та незрілі самці для пошуку їжі формуються в невеликі зграї.

Опис

Самки мають сріблясто-жовте забарвлення корпусу, а молодь – жовте забарвлення спинного плавця і слабо виражені вертикальні смужки.

За своєю поведінкою та кормовою спеціалізацією дуже нагадує Placidochromis electra, що ймовірно і схиляє чашу терезів у приналежності цієї цихліди у бік роду Placidochromis.

Вишукують їстівні частинки у шарі осадових відкладень, а разом із ними заковтують і частинки осаду, що допомагає у процесі травлення.

Синоніми

  • Placidochromis spec. ‘blue otter’ (зараз ідентифікований під цією назвою)

Комерційна назва

  • Haplochromis Domwe Reef Granderus