Apistogramma norberti

Для опису використали риб зі струмків з басейну р. Таюайо (Tahuayo), але зустрічається в сусідній мережі р. Тамшіяку (Tamshiyacu) у незначних притоках, що впадають в русло Амазонки на південь від м. Ікітос, регіону Лорето, північно-східного Перу.

Самці: 6см, самиці: 4см.

Самці більші, яскравіші й мають більш розширені плавці, ніж самиці.

Apistogramma norberti male Apistogramma norberti female

Акваріум для утримання має бути більше 45х30см (для однієї пари).

Декор акваріуму не складний, природній вигляд акваріум матиме з м’яким піщаним субстратом, корені й гілки дерев розмістіть таким чином, щоб вони утворили безліч тінистих місць і печер. Добавлення висушеного опалого листя (бук, дуб, кетапанг та інше) ще більше підкреслить природній вигляд і, разом з тим, додасть поживу для зростання колони корисних бактерій. Листя також є джерелом цінної вторинної їжі для малюків, у той час як таніни та інші хімічні речовини, випущені з гнилого листя допоможе змоделюванти натуралістичні умови. Листя можуть залишатись у баку, поки розчиниться повністю або їх можна видалити та заміняти кожні кілька тижнів. Сітчастий мішок заповнений акваріумним торфом також може бути доданий до фільтру занурений у акваріум.

Рекомендуєтья досить тьмяне освітлення й види рослин з родів Microsorum, Taxiphyllum, Cryptocoryne і Anubias, так як вони будуть добре рости в таких умовах. Фільтрація, або, принаймні, потік води, не повинні бути дуже сильним і краще уникати дуже великі підміни води, не більше 10-15% на тиждень.

Твердість води: 0 – 54 ppm
pH: 4,5 – 6,5
температура: 24 – 28 °C

В першу чергу, це м’ясоїдні риби й в природі харчуються, переважно, донними безхребетними. В акваріумі можуть їсти морожений і сухий корм.

Для групового утримання рекомендується додати риб родів Nannostomus або Micropoecilia, але не тримайте з іншими Апістограмами.

Ікру відкладають на субстрат в середині печер. Самичка доглядає за ікрою й мальками, в цей час стає дуже агресивною, тому, в маленькому акваріумі, самця краще відсадити.

До опису вид був відомий, як A. sp. ‘großmaul’ або ‘bigmouth’ й мав номер A190.

Apistogramma norberti, male, Ste Chester Apistogramma norberti, female, Ste Chester

Джерела