Neolamprologus gracilis

Neolamprologus gracilis (Brichard, 1989) — вид цихлід з роду Neolamprologus, ендемічний для озера Танганьїка, де він відомий на мисі Капампа (Cape Kapampa) на західному узбережжі та на східному узбережжі в районі узбережжя під горами Махале (Mahale).

Належать до видового комплексу Neolamprologus brichardi, що складається з восьми видів, кожен з яких має свої географічні варіанти (раси) та колірні варієти (морфи). В даний час відомо кілька географічних варіантів (рас) цього виду, що зустрічаються в основному вздовж узбережжя Конго.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у східній частині озера Танганьїка (держава Танзанія) у водах між населеними пунктами Казойє та Зібвеза.

Вважають за краще скельні біотопи вільні від осадових відкладень на глибинах близько 15 метрів. Вид – моногамний, субстратокладний, симпатричний. Часто мешкають у безпосередній близькості від виду N. falcicula, але на меншій глибині. Не мають “маркувальних” плям на зябрових кришках, зате мають дуже довгі “косиці” непарних плавців – у “підлітків” довжина косиць пропорційна довжині тіла. Мешкають, як правило, у складі невеликих зграй.

Опис

Відмітними ознаками цього виду цихлід є: витягнутий корпус, помірно високотілий, маленька, загострена голова з пряморозташованим, глибоко вирізаним ротом, загострені і подовжені закінчення спинного, анального і черевних плавців, серпоподібний хвостовий плавець з дуже подовженими, ніт. Забарвлення корпусу – бежево-коричневе,

Цей вид може досягати довжини 9 см.

Утримання

Температура: 24-26 градусів
pH 7,5-8,5

Бажано утримувати одного самця з кількома самками. У групі від 6-10 тварин (і більше) також можливо з кількома самцями. Це залежить від акваріума та установки, а також від інших мешканців акваріума.

Приймає майже всі сухі, заморожені та живі корми.

Дрібний пісок/гравій ідеально підходить як субстрат. Багато каменів