Lethrinops auritus (Lion)

Вид Lethrinops sp. auritus (Lion) класифікований Едом Конінгсом, як самостійний вид, що не має геоваріантів (рас) та колірних варіетів (морф). Його відмінності від виду Lethrinops auritus та його геоваріантів це відсутность оранжево-жовтої плями на голові самців.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в частині озера Малаві (держава Малаві) у водах бухти (затоки) Ліон (Lion’s Cove), розташованої між населеним пунктом Каванга та мисом Мануло.

Надають перевагу глибинам, близьким до 25 метрів. Нерестилища будуються з піску і являють собою піщану гору з кількома піщаними горбками висотою близько 15 см, у внутрішній зоні яких здійснюється нерест. Нерестилища самців швидше нагадують форму овалу іди еліпса, ніж кола, та й піщані пагорби можуть бути різнорозмірними. Самці нерестяться колонією та його нерестові арени відстоять друг від друга з відривом 50-80 сантиметрів, причому самці у колонії поводяться щодо один одного територіально. Найбільшої активності нерести досягають у листопаді, хоча це не означає відсутності нерестів за інші місяці року. Самці даного виду характеризуються відсутністю оранжево-жовтого забарвлення голови, властивої іншим аурітусам, але такі відтінки кольору є в грудній області і в області живота. Самки всіх видів видової групи auritus пофарбовані ідентично. Найбільшої активності нерести досягають у листопаді, хоча це не означає відсутності нерестів за інші місяці року. Самці даного виду характеризуються відсутністю оранжево-жовтого забарвлення голови, властивої іншим аурітусам, але такі відтінки кольору є в грудній області і в області живота. Самки всіх видів видової групи auritus пофарбовані ідентично. Найбільшої активності нерести досягають у листопаді, хоча це не означає відсутності нерестів за інші місяці року. Самці даного виду характеризуються відсутністю оранжево-жовтого забарвлення голови, властивої іншим аурітусам, але такі відтінки кольору є в грудній області і в області живота. Самки всіх видів видової групи auritus забарвлені ідентично.