Aulonocara stuartgranti (Chitimba)

Aulonocara stuartgranti (Chitimba) належить до комплексу Aulonocara stuartgranti. Він унікальний тим, що він поділяє місце розташування з іншим, близькоспорідненим представником комплексу Aulonocara maulana.

Цей вид є ґеографічним варієтом Aulonocara stuartgranti (Chitimba) deep “masoni”

Синоніми, комерційні назви

  • Aulonocara stuartgranti (Chitimba), Aulonocara stuartgranti (Chitimba Bay)
  • Aulonocara stuartgranti (Chitimba deep), Aulonocara stuartgranti (Chitimba Bay deep)
  • Aulonocara stuartgranti (Chitimba shallow)
  • “White Top Masoni”, Aulonocara masoni “White Top”

Ареал

Ці два види живуть у затоці Чітімба (Chitimba Bay), їх розділяє менше ніж 20 метрів у глибину та лише 2,5 км піску! A. stuartgranti (Chitimba) — це глибоководна риба, яка претендує на велику площу існування на глибині 22 метри, тоді як A. maulana зустрічається на піщаній косі лише на глибині 5 метрів.

Опис

A. stuartgranti (Chitimba) характеризується загальним блакитним кольором тіла з помаранчевими черевними плавниками. Він також є одним із найбільших серед павичів, досягаючи довжини 13 см.

  • Aulonocara masoni “White Top”, “White Top Masoni”

Утримання

A. stuartgranti (Chitimba) відносно легко утримувати та розводити в неволі. Резервуар об’ємом не менше 200 літрів з піщаним дном і кількома печерами. Одного самця можна було тримати як поодинці, так і з кількома самками. Виявили, що самки не є обов’язковими для того, щоб самці виглядали якнайкраще. Якщо вашою метою є акваріум для виду, я рекомендую 4-6 самок на кожного самця.

Як і всі ціхліди-павичі, A. stuartgranti (Chitimba) є комахоїдним, живиться личинками комах і дрібними ракоподібними, які знаходяться в піску в дикій природі. В акваріумі вони охоче пристосуються і приймуть практично будь-який корм. У той час як їм потрібен тваринний білок у своєму раціоні, плюс – найкраще включати спіруліну в їхній раціон, щоб синій колір виглядав якнайкраще. Заморожені та живі корми можна згодовувати періодично, але найкраще, якщо вони будуть використовуватися лише як добавки до дієти з пластівців та/або гранул. Майте на увазі, що більшим дорослим особинам знадобиться більше, ніж просто пластівці, щоб підтримувати їх в оптимальних умовах для розмноження.

Розмноження

Ця цихліда є полігамною. При правильному догляді самки розмножуються приблизно кожні чотири тижні. Регулярні підміни води та дієта з високим вмістом білка збережуть регулярність нерестів Виводок складається з 8-50 ікринок, залежно від розміру та стану самки.

A. stuartgranti (Chitimba) не слід утримувати з іншими представниками комплексу A. stuartgranti , оскільки це збільшить ризик перехресної гібридизації та агресії між самцями. Інші павичі, такі як A. rostratum, A. ethelywnae і A. chitande, можуть бути успішно розміщені з A. stuartgranti (Chitimba), якщо буде забезпечено достатньо місця.