Lethrinops microstoma “gold”

За умовною класифікацією Еда Конінгса цьому виду надано самостійний статус і він незабаром має отримати наукову прописку.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південно-східній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля населеного пункту Нтекете (Ntekete), розташованого між населеними пунктами Нарунгу та Малопа.

Вид Lethrinops sp. ‘microstoma gold’ живе в мілководних піщаних біотопах на глибинах близько 4-х метрів і завжди поблизу чагарників валліснерії. На противагу виду Lethrinops microstoma активні самці золотих мікростом будують дуже плоскі мископодібні споруди з піску, розташовуючи їх у заростях валліснерії на кромці піщаного біотопу.

Морфологічно та стосовно своїх розмірів вид Lethrinops sp. ‘microstoma gold’ дуже схожий на вид Lethrinops microstoma, з яким він живе симпатрично. Єдиною відмінністю є наявність золотисто-жовтої плями на голові самців золотих мікростом і, навпаки, відсутність у останніх помаранчевого забарвлення підборіддя та грудей. Ймовірно саме за цими відмінностями кольорів самки обох видів, які до речі виглядають абсолютно ідентично, вибирають при нересті “своїх” самців. Самки шукають їжу неподалік нерестових ділянок самців і за готовності до нересту наближаються до них. Найбільша нерестова активність відзначалася у грудні-місяці.