Labidochromis sp. (Mbamba bay)

Labidochromis sp. (Mbamba bay)”, або “жовто-верха мбамба” (“Yellow Top Mbamba”), — поки офіційно не описана.

Територіальна популяція, що мешкає у південній частині затоки Мбамба озера Малаві (Африка) на глибині до 15 метрів.

Серед інших малавійських цихлід відрізняються агресивним характером, але спрямованим переважно на самців свого ж виду. Однак агресія зазвичай поширюється лише на вигнання зловмисника з території домінантного самця, на відміну від постійних домагань.

До інших мешканців акваріума ставляться дружелюбно.

Опис

У природних умовах рибки виростають до 10 см (самки трохи менші за самців). Забарвлення блакитне з характерними темними вертикальними смугами. Плавники чорні, по краю спинного та анального плавників проходить яскраво-жовта облямівка. Забарвлення хвостового плавця плавно переходить від блакитного до яскраво жовтого.

Утримання

Для утримання лабідохрому Мбамба підійде акваріум від 150 літрів (краще – від 200 літрів). Необхідно забезпечити течію та хорошу фільтрацію. Обов’язкова заміна 30% води щотижня. Рекомендується використовувати піщаний ґрунт та велику кількість кам’янистих укриттів. Як рослинність підійдуть тврдолисті види з міцним корінням. Рибки утворюють пари або гареми з одного самця та кількох самок.

Оптимальні параметри води: t 24-28 ° С, dH 10-20, рН 7,5-8,5.

Цей вид живиться водоростями, ракоподібними, комахами та іншими формами менших водних організмів, які він знаходить у біопокритті. В акваріумі його слід годувати змішаним харчуванням, в тому числі; пластівці, багаті спіруліною, звичайні пластівці, креветки розсолу, креветки Mysis, циклоп і гранули цихлід, час від часу частувати свіжою зеленню та овочами разом зі своєю звичайною їжею.

Джерела