Aulonocara sp. (Tsano Reef)

Нині відомо кілька геоваріантів (рас), об’єднаних у видовий комплекс Aulonocara sp. “yellow collar”, до якого відноситься і даний географічний варіант (раса).

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля рифу Тзано, розташованого на південний схід від мису Маклеар. У деяких зарубіжних джерелах риф Тзано (Tsano Reef) називається скеля Тзано (Tsano Rock).

Представники цього аулонокар мешкають у перехідних зонах на піщаному дні, частіше поблизу скель. Глибина проживання нижче 15 метрів, але зустрічаються і на глибині 6 метрів. Аулонокари цієї видової підгрупи мають характерні анатомічні та поведінкові ознаки, що відрізняють їх від аулонокар інших видових підгруп. По-перше, більш закруглену форму морди та глибоко посаджений рот. По-друге, самці мають дуже яскраві та виразні плями-релізери, а самки, як правило, більш сріблясте забарвлення корпусу, ніж у інших типів аулонокар. Самки та молодь шукають їжу порівняно далеко від скель, часто формуючись у пошукові групи по 100 і більше особин. Незрілі самки, зазвичай, перебувають у глибині 4-5 метрів, тоді як готові до нересту самці – на глибинах від 15 до 25 метрів. Поблизу нерестових угідь самців дефілюють лише зрілі,

Шукають здобич за допомогою чутливих головних органів (канавок), розташованих на інфраорбітальній кістці голови. При пошуку відбувається зависання аулонокари в декількох десатках міліметрів від ґрунту, при цьому риба знаходиться як би в стані трансу. Захоплення їжі здійснюється блискавичним зариванням голови в пісок і схоплюванням здобичі разом із піском, який просіюється через зябра.

Розмір самців: 12-13 см, самиць – 8-9 см.

Комерційна назва

  • Aulonocara Yellow Collar Tsano Reef