Maylandia sp. “patricki”

Ґеоварієти Maylandia sp. “patricki” зустрічаються в південній частині озера біля рифів Яло (Jalo Reef) і Нкомо, біля островів Мбенджі (Mbenji), Малери, Нанкома, Накантенга та Намалендже, і біля скель Чідунга.

  • Maylandia sp. “patricki” (Chipoka)
  • Maylandia sp. “patricki” (Jalo Reef)
  • Maylandia sp. “patricki” (Mbenji)

Представники цього виду цихлід найчастіше трапляються над піщаними ділянками перехідних зон на глибинах від 3 до 25 метрів. Як правило, субстрат цих ділянок покритий шаром осадових відкладень. Агресивність активних самців спрямована насамперед проти одновидових самців. Нерестовий рив’єр самців розташовується на піску поряд з невеликою скелею або купою каміння. Безпосереднє місце нересту самці облаштовують під кам’яними об’єктами. За твердженнями деяких дослідників (Ribbink, 1983) самці можуть розташовувати нерестилища у формі “миски” і на відкритому піску на достатньому віддаленні від скель або каміння. Багато геоваріантів Maylandia sp. “patricki” мають чітко видиму вертикальну смугастість.

При харчуванні скельними обростаннями відривають їх від субстрату, перебуваючи під прямим кутом до нього, а при харчуванні обростаннями піщаного субстрату розгрібають поверхневий шар осадових відкладень, як лопатою, вивільняючи їстівні фрагменти. Зоопланктон ловлять у відкритій воді.

Розмір самців: 11-12 см, самиць – 9-10 см.