Labeotropheus candipygia

Специфічний епітет поєднує в собі латинський прикметник, що означає білий або блискучий, “candidum”, і новолатинський іменник “pygia”, що означає круп або сідниці. Це відноситься до яскраво-білого або синювато-білого черевця самців.

Ареал

Labeotropheus candipygia

Labeotropheus candipygia, новий вид.
(A) Живий самець з Chitende Island, SL 82,1 мм;
(B) голотип після консервації;
(C) жива самка з Chitende Island, SL 90,8 мм;
(D) живий самець із Chitende Gap, 67,1 мм SL.

Labeotropheus candipygia є ендемічним для малавійського узбережжя озера Малаві та, здається, поширений лише на острові Чітенде (Chitende Island) та сусідньому проміжку Чітенде (Chitende Gap), між мисом Чітенде (Chitende Point) (залишки півострова, який колись з’єднував острів Чітенде з материком) і островом Чітенде.

Опис

Тіло стиснуте; яйцевидної форми. Тіло однаково глибоке по всій довжині. Тіло помірно широке в області грудного плавця і щитки вічка. Луски на черевці та передній частині черевця циклоїдні та щільно скупчені. Бічні луски ктеноїдні; відкрита частина луски віялоподібна та приблизно шестикутна. Передня бічна лінія перекриває задню бічну лінію на 0–3 лусочки. Спинний плавець довгий, з 16-19 шипами і 7-10 променями. Початок спинного плавника попереду або навпроти крильцевої пластинки. Спинні промені довжиною 3, 4, 5, виходять за межі надгіпурального плавника до хвостового плавника. Анальний плавник кутастий і змієподібний. Анальні промені довжиною 3, 4, 5 у більшості самців і деяких самок, сягають за хвостову ніжку до хвостового плавника; більшість самок з короткими променями анального плавника, що доходять лише до хвостового стебла. Початок анального плавника навпроти шипа спинного плавника 14, 15 або 16; анальний плавник попереду або навпроти спинного плавника. Хвостовий плавець субсічений. Грудний плавець округлий, 13–15 променів. Черевий плавець довгий, мінімально досягає початку анального плавника і довший у більшості екземплярів. Промінь черевного плавця злегка виражений і ниткоподібний у всіх самців і більшості самок; у деяких самок виробляється і не є ниткоподібним. Прикріплення брюшного плавця навпроти спинного плавця 4, 5 або 6. Голова довга і відносно неглибока. Сильно вигнутий профіль з невеликою увігнутістю над очима та видатною мордою. Морда коротка, але широка з довгою мордою. Щока компактна з 2–6 рядами луски. Підглазничних пор 9 або 10, серед них 13–35 невромастів. Ротові щелепи короткі і широкі. Ротові зуби тристулкові і щільно розташовані як на верхній, так і на нижній щелепах; 4–11 тристулкові зуби на бічній ділянці лівої верхньої щелепи. Зяброві граблі міцні, трикутні та широко розставлені; На першій зябровій дузі 6–10 церотожаберних і 1–3 епібранхіальних зябрових граблів. Усі зразки з 1 граблями між церато- та епібранхіальними граблями.

Самці

Основний колір блідо-блакитний, що тьмяніє до сріблясто-блакитного або сріблясто-білого на черевній поверхні голови та боках; морда, щелепи, кришечка, горло, передня частина черевця, черевна частина та черевна частина хвостового стебла — все сріблясто-блакитне або сріблясто-біле. Усі частини голови, кришечка, фланг і хвостове стебло дорсально до спинного прикріплення грудного плавника вохристо-оранжевого забарвлення; луска на боці та хвостовому стеблі або повністю вохристо-помаранчеві, або обрамлені вохристо-помаранчевими кільцями навколо блідо-блакитного або сріблясто-блакитного центру луски. Оперкулярна вкладка чорна, іноді зі слабким зеленуватим блиском. Основний колір мембрани спинного плавця сріблясто-блакитний або сріблясто-білий, іноді покритий червоними плямами по всьому плавнику або вохристо-оранжевими плямами вздовж проксимальної частини. Кінчики спинного плавника охристо-помаранчеві. Хвостовий плавник блакитний або сріблясто-блакитний, ззаду переходить до чорного; тонкий помаранчевий задній край. Анальний плавник білий або блакитнувато-білий, з 3–5 оранжево-жовтими яєчними плямами. Черевний плавець ззаду блідо-червоний з яскраво-білим переднім краєм; густа чорна смуга між білим переднім краєм і заднім червоним кольором.

Самиці

Голова, тулуб і хвостове стебло рівномірно світло-коричневі з 11 слабкими темними смугами, що проходять поперек бока і хвостового стебла. Оперкулярна вкладка чорна. Луска на боці та хвостовому стеблі з дрібними помаранчевими плямами біля вставки луски. Горло і гілочки помаранчеві. Спинний плавник коричнево-сірий з помаранчевими кінчиками та помаранчевим заднім краєм. Хвостовий плавець коричнево-сірий з тонким помаранчевим заднім краєм. Анальний плавець коричнево-сірий з 1–2 жовтими яєчними плямами та помаранчевим заднім краєм. Черевний плавець блідо-оранжевий ззаду з яскраво-білим переднім краєм; густа чорна смуга між білим переднім краєм і задньою помаранчевим кольором.