Maylandia sp. “msobo”

Цей вид спочатку був класифікований у комплексі Pseudotropheus, але пізніше переміщений до роду Maylandia, дивно, тому що форма та зміна кольору більше схожі на Chindongo saulosi, ніж на Maylandia.

Самки всіх популяцій M. sp. “msobo” забарвлені в привабливий яскраво-жовтий колір. У самців на синювато-чорному тлі на верхній половині тіла розкидані світло-блакитні плями, що утворюють нечіткі переривчасті лінії. Забарвлення варіюється в залежності від популяції. Кожен самець свого роду неповторний. Чоловічі особини, що мешкають на південь від річки Ruhuhu, практично не мають блакитних плям і виглядають майже чорними.

В деяких самців M. sp. “msobo” колірний візерунок нагадує дві горизонтальні смуги, що могло б стати приводом для віднесення цього виду до роду Melanochromis. Проте, техніка харчування M. sp. “msobo” вказує на його приналежність до роду Metriaclima: рот розкривається на 180 градусів, притискається до субстрату та щелепи стуляються. При цьому зубами риби розчісують килим із водоростей. У Melanochromis будова рота інша, у зв’язку з чим вони не розчісують водорості, а відкушують їх.

Ареал

Популяції Maylandia sp. “msobo” можна зустріти біля мису Кайзер (Cape Kaiser), сіл Ngwazi, Manda, Лунду (Lundu) та рифу Pombo. Раніше у великій кількості M. sp. “msobo” жили біля рифу Magunga, проте в результаті комерційного вилову популяція в цьому місці була практично знищена.

Ґеоварієти

Утримання

Всі акваріуми Мбуна мають схоже оформлення. В якості субстрату використовуйте пісок. По краях акваріума ви укладаєте каміння між яких самець Maylandia sp. msobo створює територію. Переконайтеся, що скелі добре закріплені. Малавійські цихліди іноді риються в піску. Якщо покласти каміння на пісок, а не на дно, камені можуть стати нестійкими. Нам не потрібно пояснювати, що важкий камінь може зробити з вашим скляним акваріумом.

Утримувати рослини в акваріумі Малаві часто проблематично. Мбуни іноді люблять гризти рослини, в результаті чого м’які рослини розвалюються. Часто використовуються такі рослини, як валліснерія і анубіас. Міцне густе листя цих рослин досить стійке до малавійських цихлід і не потребує багато світла.

Через розмір озера вода в озері Малаві досить стабільна і досить тверда. У регіонах, де вода з-під крана вже досить тверда, вам не потрібно нічого робити з водою. Температура може коливатися від 22 до 26 градусів за Цельсієм. Рівень pH в озері Малаві десь між 7,5 і 8,5. Якщо ваш рН занадто низький і у вас є біологічний фільтр, ви можете заповнити відсік подрібненою шкаралупою, яка повільно розчиняється у воді, і таким чином підвищується ваш KH і, отже, ваш pH. KH Plus із пляшки також можливий, щоб заощадити гроші, ви також можете подивитися на упаковку для ставка, вони містять ті самі інгредієнти, але набагато дешевші, ніж їх акваріумний варіант.

Maylandia sp. msobo – справжня травоїдна тварина. Своїми дрібними зубами вони розчісують нитки водоростей. Таким чином, основною їжею для цього виду повинні бути пластівці або гранули спіруліни. Між водоростями в озері водяться дрібні водні тварини та ракоподібні. Іноді ви можете чергувати спіруліну з деякими живими або замороженими продуктами, такими як соляні креветки, Mysis, дрібно нарізані креветки або білі личинки комарів. Не давайте їм личинок червоних комарів, тому що ця їжа занадто жирна для цієї риби. Мотиль взагалі виключений, це не тільки жир, але і вирощується в забрудненій воді. Кишкова система Maylandia sp. msobo не стійкf до цього, і годування цією їжею може спричинити здуття Малаві.

Розмноження

Розведення Maylandia sp. msobo досить просте. Самець залицяється до самок, демонструючи свої плавники. Він тремтливо показує самичці свій бік. Як тільки вона відповідає на його танці, вони кружляють один біля одного, причому анальний плавник самця торкається піску. Релізи на його анальному плавці спокушають самку відкласти ікру. Самець кружляє навколо неї, запліднює ікру, яку підбирає самка. Самка виношує ікру в роті. Приблизно через 21 день самка випльовує мальків.

Перші кілька годин після їх випльовування самка не буде їсти мальків. Мальки будуть ховатися в дрібних тріщинах і щілинах. Коли мальків випустять в акваріум, більшість буде з’їдено. Чим більше буде дрібних зазорів і щілин, тим більше мальків виживе. Мальків можна годувати пластівцями спіруліни дрібного помелу.

Якщо ви хочете отримати більше мальків, вам доведеться використовувати окремий резервуар для розведення. Видаліть самку приблизно через 15-18 днів. Помістіть її в акваріум для розмноження з камінням, де вона зможе сховатися. Випустивши малька, її можна повернути в основний акваріум. Годувати мальків можна подрібненими пластівцями і спіруліною.