Pterophyllum scalare

Скалярія (Pterophyllum scalare) — вид популярних прісноводних акваріумних рибок із родини цихлід, один із найбільш поширених видів роду Pterophyllum. Вперше описаний у 1823 році німецьким дослідником Фердінандом Шульце в публикації його вчителя Мартіна Ліхтенштейна.

Pterophyllum scalare 2Поширений у басейні Амазонки в Перу, Колумбії і Бразилії, а саме у річках Укаялі, Солімойнс і самій Амазонці, а також у річках Апами в Бразилії, Ояпок у Французькій Гвіані і в Ессекібо в Гвіані.

Формою тіла нагадує півмісяць завдяки подовженим спинному й анальному плавцям. Черевні плавці перетворилися в щось подібне до вусиків. З боків тіло дуже стиснене. Природна форма має сріблясте тіло з червоними очима, декілька, зазвичай чотири, темних смуг вертикально перетинають тіло. За часи утримання акваріумістами виведено багато порід і кольорових варіацій, отриманих у результаті схрещування з близьким видом — Pterophyllum eimekei. Статевий диморфізм виражений дуже слабо. В самця більш випуклий лоб.

Тримається на ділянках із замуленням і заростями водної рослинності. Віддає перевагу водам із pH від 6,0 до 8,0, твердістю 5-13 dH, температурою 24-30 °C.

В оригіналі описаний як Zeus scalaris у 1823 році, але потім був переописаний під ішими назвами, зокрема Platax scalaris, Plataxoides dumerilii, Pterophillum eimekei, Pterophyllum dumerilii в Pterophyllum eimekei.

Варієти

Джерела