Maylandia pulpican

Maylandia pulpican (Maingano) (male)

Хоча Maylandia (Metriaclima) pulpican (раніше Pseudotropheus sp. «kingsizei») дуже приваблива рибка, але вона не одна з найпопулярніших і відомих видів. Їх не завжди легко ідентифікувати, тому що одні кажуть, що це варіант Cynotilapia afra, інші стверджують, що це ближче до Ps. tropheops . Вони живуть недалеко від острова Лікома в озері Малаві.

Kingsizei — карликова Мбуна. Розмір самців: не більше 9-10 см, а самиці трохи менші – 7-8 см.

Самці забарвлені в світло-блакитний колір з п’ятьма вертикальними темно-синіми смугами, але коли вони злі, то нижня частина їхнього тіла може стати чорною. Самки не такі красиві. Вони зберігають забарвлення молоді: сріблясто-сіре. Іноді (при територіальних суперечках) самки теж можуть посилити свій колір (помітні смуги, нижня частина тіла темніє) настільки, що вони виглядають як «сірі самці».

Риби виглядають найкраще, коли у вас є велика спільнота самок (10 і більше) з кількома самцями (2-3).

Годування M. pulpican є типовим для  Pseudotropheus-видів Вони приймають майже все, але віддають перевагу овочам і насолоджуються випасом зішкрібаючи водорості зі скель.

Хоча M. pulpican не дуже велика риба, вона смілива і активна весь час. Їм потрібні печери, але вони не для того, щоб сховатися. Риби готові захистити печери в будь-який момент і ніколи нікому не віддаватиме. Незалежно від того, наскільки великий (Metriaclima estherae), наскільки швидкий або наскільки агресивний (Melanochromis johannii) зловмисник, M. pulpican прожене його/її, похизувавшись у своєму найкращому «костюмі». У його очах завжди злісний, підозрілий погляд, але він ніколи не розпочне бійку, якщо немає абсолютної необхідності.

Самець завжди прагне до нересту, але ніколи не наближається до самок інших видів. Більшість самок хороші матері, а виводок складається з 10-20 мальків. Після нересту самку проганяють, і їй краще не зустрічатися з самцем протягом наступних 3 тижнів. Самки, які виношують ікру, зазвичай, знаходять спокійне місце в акваріумі, і вони, як правило, залишаються там, поки не випустять мальків. Якщо їх часто турбують (не можуть знайти тихе місце), вони зазвичай ковтають мальків або випльовують їх рано. Мальки ростуть досить швидко. Перші 2 місяці їх слід годувати замороженим планктоном 2-3 рази на день. До кінця другого місяця вони становлять близько 2,5 см.

Kingsizei має лише одну шкідливу звичку: копати. Деякі з нас не проти, якщо акваріум переоформить одна з наших риб ;-). Самець продовжує копати субстрат, і іноді йому це дійсно подобається. Він ніколи не залишається задоволений будівництвом; він не перестане копати, доки в баку є щось, що можна перемістити. Повірте, ви нічого не можете зробити, щоб завадити їм копати.

Ґеоварієти