Andinoacara rivulatus

Зелений терор (Andinoacara rivulatus) є яскравою прісноводною рибою родини цихлових. Риби походять з Тихоокеанської сторони Південної Америки, в прибережних водах від річки Тумбес в Перу до річки Есмеральдасе в Еквадорі. Самці досягають довжини 30 см, самки також можуть досягати такого розміру. Тим не менше, самки припиняють рости, з часу першого нересту, і залишаються такими до кінця свого життя. Самки статевозрілими стають приблизно при довжині 11-12 см, а тому, це є найменшою довжини, якої вони можуть досягти. Це створює помилкову думку, що самці більші, ніж самки.

Розповсюдженні назви: Акара бірюзова, акара золотооблямівкова/золотокрая.

Варіанти

  • Orange – облямівка спинного плавця та хвоста, найпоширеніше забарвлення,
  • White – облямівка спинного плавця та хвоста, часто (але не завжди) виглядає як біла у молодих риб і стає помаранчевою у міру дозрівання риби,
  • Red – облямівка спинного плавця та хвоста, є кілька посилань на цей варіант.

Andinoacara rivulatus Orangesaum Andinoacara rivulatus

Білооблямівкові риби були виведені в окремий вид — Andinoacara stalsbergi Musilová, Schindler & Staeck 2009).

Риби з дренажної системи р. Есмеральдс (Rio Esmeraldas) є видом Andinoacara blombergi, а з південних рійонів Перу – Andinoacara stalsbergi.

Як випливає з назви цього виду, він може бути вельми агресивним, особливо дорослі риби. Хоча це не гарантовано :). До того ж, така назва була дана виду в той час, коли не були відомі інші, більш агресивні види ціхлід. Мальків цих риб часто можна сплутати з мальками інших схожих видів (в тому числі з Блакитною акарою Andinoacara pulcher).

У цієї риби потужне тіло з великою головою. Дорослі самці мають добре виражений лоб (жировий наріст), що є характерною рисою багатьох цихлід. Мальки мають неяскраве забарвлення з сріблясто-синіми плямками, у них відсутні яскраві сині, зелені й оранжеве забарвлення і довгі китиці плавців, що є у дорослих риб.

Зелений терор живуть у тропічному кліматі і найкраще себе почувають у воді з рН 6.5-8.0, твердістю до 25,0 dGH, і інтервалом температур 20-24°C. У зв’язку з деякою агресивність, акваріум для утримання риб повинен бути не менше 100 см у довжину.

Зелений терор можуть бути успішно розведені, при досягненні ними 8 см величини. Ікру відкладають на плоский камін. У догляді за ікрою та мальками приймають участь обоє батьків. Незапліднені ікринки за декілька днів стають білими, в той час як запліднені залишаються коричневого кольору. Молодь можна легко підняти артемією саліна. Під час захисту потомства риби стають дуже агресивними, завдяки своїй великій енергії «Зелений терор» можуть дати успішну відсіч навіть Цихліді-ягуару. Риби мають потужні щелепи й захищають своїх діток до смерті.

Джерела: