Aulonocara stuartgranti (Ngara)

Належить до типової підгрупи Aulonocara stuartgranti (‘Stuartgranti Type’), що входить до групи ‘скельних’ аулонокар. Є географічним варіантом видового комплексу Aulonocara stuartgranti (Aulonocara sp. ‘stuartgranti’).

Має альбіносну форму Aulonocara stuartgranti (Ngara) albino

Aulonocara stuartgranti 'Ngara', male Aulonocara stuartgranti 'Ngara', female

Представники цього виду цихлід зустрічаються в північно-західній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах у населеного пункту Нгара, розташованого за 10 кілометрів на північний захід від населеного пункту Мдока.

Віддають перевагу пологим узбережжям перехідних зон з піщаним дном і нагромадженням каменів на глибинах 15-20 метрів. Самки та молодь шукають їжу на піщаних “плямах” між скелями, формуючись у невеликі групи або поодиноко. Сексуально активні самці копають нерестові печери між скелями чи тунелі під камінням, позначаючи свої нерестові угіддя низьким піщаним валом перед входом у печеру (або тунель). Як і всі аулонокари, мають чутливі “вуха” в нижній частині голови у вигляді заглиблень (канавок), що чітко реєструють, як детектори, найменші рухи безхребетних у піщаному ґрунті. Ця сенсорна система не є системою попередження для виявлення хижаків на далеких підступах, інакше вона виглядала б як збільшена бічна лінія на корпусі, так як корпус – це кращий приймач, ніж голова. Мають один ряд лусочок на інфраорбітальній (під очима) кістці.

Синоніми

  • Aulonocara sp. ‘stuartgranti Ngara’