Thorichthys meeki

Thorichthys meeki Brind 1918цихлазома Меєка, вогнегорла або маскова цихлазома — вид названий на честь американського іхтіолога Сета Юджина Мека.

Опис

У природі вона сягає 17 см завдовжки. У акваріумах окремі дорослі особи сягають до 10 — 12 см. Риба має клиноподібну, подовжену морду. Кінці плавників і вся нижня частина тіла, включаючи зяброві кришки, яскраво забарвлені всіма відтінками червоного кольору. На нижній частини зябрової кришки на світло-червоному полі існує чорна пляма, облямована золотом. Спина і боки — світло-сірі з темними смугами.

Статевий диморфізм виражений у розмірах, забарвленню і формі спинного і анального плавників. Самки менші та блідіші самців, їхні плавники мають округлу по краям форму, а самки — великі, масивні, їхній плавники загострені та подовженні, а по забарвленню вони значно яскравіші, особливо у період нереста.

  • Thorichthys meeki “Centla”
  • Thorichthys meeki “Rio Candelaria”

Утримання

Акваріум завдовжки 80 см з ґрунтом і з камінням, укладених у виді укриття. Слід зважити, щоб для кожної риби має бути своє укриття. Обов’язковий зовнішній або внутрішній фільтр, нагрівач (бажано з терморегулятором), який повинен підтримувати температуру близько 24-27 °C, хоча риби можуть спокійно витримувати її пониження до 18 °C, але це небажано. Ці рибки погано переносять забруднення води, тому потрібно щотижня підмінювати 30-35 % об’єму води. Тримаються скритно серед водних рослин, але з часом звикають і можуть випливати на пропонований корм. Риби всеїдні, їдять мотиль, коретру, трубочник, дощових червів.

значення примітки
Мінімальний розмір акваріума 100 × 40 × 50 довжина × ширина × висота в см
Температура води 23 – 30 °C
Твердість води 0 – 15 ⁰dGH
Кислотність води 6,0 – 8,0
Максимальне значення нітратів 50 мг/л

Розмноження

Статевої зрілості риби сягають зазвичай у віці близько восьми місяців, іноді — до року. Ікру відкладають на плоский камінь або уламок квіткового горщика. Незапліднену ікру батьки зазвичай з’їдають відразу після її появи. Про ікру дбають двоє батьків, почергово змінюючи один одного. Самка вентилює кладку плавниками, створюючи циркуляцию води навколо ікринок, що збагачує їх киснем, а самець «патрулює» навколо, забезпечуючи безпеку. Після вилуплювання личинок, переносять в інше, більш безпечне на їхню думку місце. Інкубація ікри триває 3-6 діб у залежності від температури, а ще через 4-5 діб мальок починає плавати під наглядом батьків.

Утворюють гібриди з цихлазомами чорнополосим, золотими і сизими, тому їх не рекомендується тримати разом. При інбридінгу схильні до виродження.