Lepidiolamprologus meeli

Вигляд названий на честь ботаніка Л. ван Міля, який працював у Брюссельському королівському науковому інституті.

Типові екземпляри, за якими проводився науковий опис виду, виловили в західній частині озера у водах у населеного пункту Катібілі в Конго. В даний час відомі ще два географічні варіанти цього виду – замбійський і танзанійський – обидва з великою темною плямою в середній частині корпусу.

Самець Lepidiolamprologus meeli Самиця Lepidiolamprologus meeli

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у західній частині озера Танганьїка (держава Конго) у водах між населеними пунктами Калемія та Катібілі, а також у східній частині озера у водах біля острова Карилані (держава Танзанія).

Віддають перевагу місцям великого скупчення порожніх раковин молюсків, які використовуються як “гнізда”, а також притулку, в основному, для самок. Самці та молодь живуть, як правило, біля дна, використовуючи для захисту від хижаків своє маскувальне забарвлення.

Часто мешкають разом з Lepidiolamprologus hesqui.

Опис

Вид – моногамний, субстратокладний, симпатричний.

Відмітними ознаками цього виду цихлід є: довгий, витягнутий корпус, плескатий з боків, маленька, загострена голова з трохи піднятим ротом, круглі очі, що злегка випирають над профілем голови, округлі закінчення спинного, анального і хвостового плавців і загострені черевні. Забарвлення корпусу – бежево-коричневе з темними безладними плямами. Деякі ряди лусочок мають блакитний блиск. Спинний плавець відторочений двома тонкими смужками: зовнішня смуга (маргінальна) – чорна, а внутрішня смуга (субмаргінальна) – біла. Хвостовий плавець має малюнок з сіро-чорних і сіро-білих смуг, що чергуються, і окантований чорною смугою.

Розмір самців: 7-8 см, самиць – 5-6 см.

Розмноження

Перед нерестом риють у ґрунті відносно велику яму таким чином, що раковина-гніздо виходить захованою в один із схилів цієї ями.