Copadichromis trimaculatus

Назва виду вказує на наявність трьох плям на боках корпусу.

Самець Copadichromis trimaculatus Самиця Copadichromis trimaculatus

Ареал

Живуть у відкритих водах досить великими зграями (самки і незрілі самці), у складі яких займаються пошуками їжі. З початком нерестового сезону ці зграї мігрують ближче до скельного узбережжя і перебувають на глибині 15 метрів і нижче, найактивніший нерестовий період – із серпня до грудня. Готові до нересту самці захищають свої нерестові угіддя, які розташовуються або вздовж скель, або на скелях. Іноді ці нерестові угіддя знаходяться на глибинах від 25 до 40 метрів.

Вважаються близькими родичами виду Copadichromis pleurostigma.

Довжина кишківника цієї, по суті рослиноїдної цихліди (харчується фітопланктоном), у 2-3 рази перевищує довжину кишківника копадихромісів, що харчуються зоопланктоном, тобто м’ясоїдних. Причому фітопланктон поглинається в неабияких кількостях, звідси й пішла місцева назва цих цих цихлід – “Chakuta” або “Jakhuta”, що в дослівному перекладі означає “повний”.

Самок цього виду легко впізнати за жовтими плавниками і за трьома великими плямами на боках корпусу: супра-пектораль, супра-анал і супра-каудал. Про ці плями говорить і сама видова назва цих цих цихлід.