Laetacara curviceps

Laetacara curvicepsLaetacara curviceps або круглоголова акара, прапор-акара, є карликовою цихлідою, що живе в тихохідних річках і струмках, а також ставках та озерах в районі басейну річки Амазонки. Прапор-акари, зазвичай, містяться в акваріумах, хоча вони були більш популярні в минулому, в даний час інші карликові цихліди, такі як апістограми та “рамірезки“, стали улюбленцями.

Самець завдовжки до 10-12 см TL, в акваріумах до 7-8 см, самка до 6 см. Забарвлення – сіро-коричневе, з блакитним відливом. Райдужна оболонка ока – золотиста. Плавці – з блакитними блискітками.

Статевий диморфізм слабо виражений. У самця спинний і анальний плавці гостріші.

Утримання

Цей вид дуже мирний у порівнянні з більшістю інших цихлід, і не вириває з корінням рослини. Вони живуть у старій злегка м’якій (dH до 13°) і кислій (pH 6.5-7.0) воді, що довго не змінюється. Температуру води бажано утримувати на рівні 24-26°C. Корм живий, бажано підгодовувати рослинною їжею (елодея, мох). Аерація та фільтрація води, необхідна заміна 1/3 води на тиждень.

Круглоголові акари є ідеальними для загальних місткостей об’ємом 40 і більше літрів довжиною більше 50 см з іншими мирними амазонськими рибами, такими, як тетри і апістограми.

Рекомендовані умови утримання
Ємність велика
Температура води 23 – 26 °C
Твердість води до 5 – 12 °n
Величина pH 5,2 – 7,5
корм живий, пластівці, “льодяники”

Розмноження

Круглоголова акара може почати нереститись у дуже ранньому віці при розмірі тіла близько 4 см. Розмноження цих риб не викликаю труднощів, достатньо добре за ними доглядати, утримувати акваріум в чистоті та давати багато живого корму.

Нерест бажано проводити в окремій ємності об’ємом не менше 45 л (від 20 л) з м’якою (dH менше 13°) й кислою (pH 6.5-6.8) водою з температурою 28-30°C.

Пара відкладає ікру, як правило, на плоску поверхню каменю, квіткового глечика, широколисту рослину, але може відкласти й безпосередньо на гравій. Продуктивність 150-200 ікринок.

Через 3-4 доби ікра перетвориться в личинок. Самець ротом переносить їх у невеличку підготовлену ямку. Самка несе варту біля каменю, де проходить виклів личинок. На 5-7 днів попливе мальок. Мальок дуже маленький, стартовим кормом може слугувати науплії солоноводної артемії. В якості корму можна давати будь який доступний мілкий корм для рибок.

Молоді пари першу ікру можуть з’їсти протягом 1-2 днів. В подальшому нерест проходить нормально. За потомством доглядають обоє батьків у рівній мірі. Мальки знаходяться під захистом батьків до того часу поки достатньо підростуть, щоб піклуватись про себе самостійно.

Попередження

Можлива гібридизація з L. dorsigera.

Джерела