Microdontochromis tenuidentatus

Назва роду Microdontochromis вказує на особливо дрібні зуби цих цихлід.

Назва виду має відношення до дрібних, тонких, одновершинних зубів на верхній та нижній щелепах, а також на глотковій кістці.

Типові екземпляри для наукового опису виду були виловлені у південній частині озера у водах біля острова Кумбула (Нкумбула) у Замбії, більш відомого під назвою Мбета.

Самець Microdontochromis tenuidentatus Самиця Microdontochromis tenuidentatus

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в багатьох районах озера Танганьїка, але переважно в північних, західних і південно-західних регіонах.

Ловлять зоопланктон ротом, що висувається вперед, причому хапають його одинично, а не порціями. Форма та будова зубів на щелепах та зубів на глотковій кістці підтверджують, що даний вид є планктоїдним. Однак при дослідженні шлунково-кишкового тракту цих цихлід виявляли фрагменти дрібних панцирних ракоподібних, личинки комах, одноклітинні та нитчасті водорості, бактерії та незліченну кількість мікроорганізмів. Очевидно, на донне і придонне харчування ці цихліди переходять за браку зоопланктону.

Опис

В серединній лінії корпусу M. tenuidentatus є чорні плями. У M. tenuidentatus – один єдиний ряд зубів (у M. rotundiventralis їх два або три); у M. tenuidentatus останні промені черевних плавців довші, ніж перші промені, а у M. rotundiventralis черевні плавці закруглені. У виду M. tenuidentatus, крім перерахованих вище, є: витягнутий, плескатий з боків корпус; профіль підборіддя піднятий нагору, що створює помилкове враження виношування ікри в роті; великі очі, злегка овальної форми; є третя бічна лінія.

Розмір самців: 8-9 см. самиць – 6-7 см.