Apistogramma hoignei

Ареал

Водно-болотні угіддя в басейні р. Португеза (Río Portuguesa) на захід від Sta. Роза і Камагуан (Sta. Rosa i Camaguan), Гуаріко, Венесуела.

У р. Каура (Rio Caura), що тече на південь від р. Оріноко (Rio Orinoco), дуже схожий вид під назвою A. sp. “Caura”.

Опис

Apistogramma hoigneiСамець: 6 см, самка 4 см

Самці досягають більших розмірів і мають дуже подовжені кінчики спинного, анального і грудних плавників. Основне забарвлення тулуба жовто-оливкове, в передній частині тулуба райдужний металік. На голові є характерний візерунок з чорних цяток навколо очей і зябер. Хвостовий плавець дорослого самця облямований зверху і знизу чорно-червоним кольором, грудні плавці сильно витягнуті і жовті. Бічну лінію не завжди видно. Самки ніколи не мають подовжених плавців і залишаються сірими з домішкою жовтого, лише під час нересту і догляду за потомством вони набувають інтенсивно-жовтого забарвлення з характерним малюнком з чорних плям.

Утримання

pH: від 5,0 до 7,0; Твердість: 1-10°dGH; Температура: від 25°C до 30°C

A. hoignei не створює особливих проблем для власника, якщо його утримують у правильних умовах. Свіжа, дуже м’яка і злегка підкислена вода дозволяє спостерігати всі принади цієї риби. Піщаний субстрат, багато схованок і особливо шар листя на дні, характерний для їх природного середовища, заохочують риб, що дозволяє милуватися їх чудовими кольорами. Рослинність, особливо плаваюча, також покращує самопочуття риб. Відповідно до літератури, він сумісний і спокійний, але мій самець іноді міг заважати меншому A. sp. “Mamore”, з яким він ділився в акваріумі. На щастя, сварки закінчилися тим, що переможений самець потріпав ласти і залишив поле бою. Ця цихліда чутлива до змін параметрів води. Рекомендується утримувати цих риб більшою зграєю в акваріумі довжиною не менше 100 см, в компанії маленьких тетр, можливо також сомиків і панцирних сомів.

Розмноження

У правильній воді з рН близько 5,5 доросла риба охоче нереститься. Готовий самець люто захищає свою територію від конкурентів, часто запрошуючи до себе кількох самок. Самка відкладає в “грот” від 30 до 200 ікринок, з яких через 4 дні при температурі 27 градусів С вилуплюються личинки. Через наступні 4-5 днів молодняк починає вільно плавати, і ви повинні почати годувати його щойно вилупилися личинками артемії, найпростішими та іншим найдрібнішим кормом. Молодь особливо чутлива до зміни параметрів води.