Aulonocara sp. “Walteri”

Відноситься до типової підгрупи Aulonocara jacobfreibergi (“Jacobfreibergi Type”), що входить до групи “скельних” аулонокар, і об’єднує виключно печерних” аулонокар. Нині відомі дві популяції (геоварианта) цього виду.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у східній частині озера Малаві у водах біля островів Лікома та Чизумулу (держава Мозамбік).

Представники цього виду аулонокар можуть жити як у скельних біотопах, так і в скельних областях перехідних зон на глибинах від 10 до 20 метрів. Самці, як правило, займають невеликі печери, в яких і харчуються і нерестяться, тому і віднесені до окремої підгрупи ‘печерних’ аулонокар. Відмінною ознакою цієї видової підгрупи є наявність на щоках збільшеної, інфраорбітальної кістки, що знаходиться під очима, 2-4 рядів лусочок. Також, як і інші види аулонокар, мають свої “вуха”-сенсори в нижній частині голови, що виконують роль детекторів. Ці акустичні канавки з високою чутливістю реєструють найменші рухи, що ховаються в піску безхребетних. Є припущення, що “вуха” печерних аулонокар більш чутливі, ніж, наприклад, у піщаних аулонокар, т.к. пошук їжі в донному субстраті відбувається за умов темних печер і ущелин. Пошуком їжі займаються протягом світлового дня, вишукуючи її або в донному грунті печер (сексуально активні самці) або поза ними (самки та незрілі самці). Вночі знаходяться або в печерах або у затемнених місцях скельної частини біотопу.

Шукають здобич за допомогою чутливих головних органів (канавок), розташовуючись за 5-10 мм від субстрату під кутом 20-30 градусів до нього. “Слухаючи” дно, аулонокари ніби сплять, перебуваючи в стані трансу, з якого блискавично виходять, виявивши здобич. Після чого відбувається швидке захоплення їжі разом з піском, пережовування з одночасним відфільтровуванням (просіюванням) піску через зябра і знову стан трансу. Виявлення об’єкта відбувається досить швидко, але швидше здійснюється його захоплення. Пошук їжі, як правило, відбувається всередині своїх сховищ-печер (в піщаному або мулистому дні), але досить часто і поза ними.

Опис

Розмір самців: 9-10 см, самиць – 6-7 см.

Синоніми

  • Aulonocara sp. ‘jacobfreibergi walteri’

Комерційна назва

  • Trematocranus Walteri