Aulonocara stuartgranti (Nkhungu Reef)

Належить до типової підгрупи Aulonocara stuartgranti (‘Stuartgranti Type’), що входить до групи ‘скельних’ аулонокар. Даний вид разом з іншими видами аулонокар з подібним забарвленням (червоно-вогняний або оранжево-вогняний бант за головою) утворює умовний видовий комплекс Aulonocara stuartgranti “red flash” (Aulonocara hansbaenschi “red flash”).

Цей ґеографічний варієтет зустрічається в південно-східній частині озера Малаві (держава Мозамбік) у водах біля рифу Нкунгу, розташованого за кілька кілометрів на південь від рифу Мінос.

Aulonocara stuartgranti (Nkhungu Reef), male Aulonocara stuartgranti (Nkhungu Reef), female

Представники цієї підгрупи аулонокар віддають перевагу пологім узбережжям перехідних зон з піщаним дном і нагромадженням каменів на глибинах 15-20 метрів. Самки та молодь шукають їжу на піщаних “плямах” між скелями, формуючись у невеликі групи або поодиноко. Сексуально активні самці копають нерестові печери між скелями чи тунелі під камінням, позначаючи свої нерестові угіддя низьким піщаним валом перед входом у печеру (або тунель). Як і всі аулонокари, мають чутливі “вуха” в нижній частині голови у вигляді заглиблень (канавок), що чітко реєструють, як детектори, найменші рухи безхребетних у піщаному ґрунті. Ця сенсорна система не є системою попередження для виявлення хижаків на далеких підступах, інакше вона виглядала б як збільшена бічна лінія на корпусі, так як корпус – це кращий приймач, ніж голова. Мають один ряд лусочок на інфраорбітальній (під очима) кістки, причому сама кістка може бути більш менш збільшеною, залежно від конкретного виду.

Синоніми

  • Aulonocara sp. ‘stuartgranti (Nkhungu Reef)’ (за класифікацією Е. Конінгса),
  • Aulonocara hansbaenschi (Nkhungu Reef) (за класифікацією А. Шпрайната)

Комерційна назва

  • Aulonocara Nkhungu Reef