Maylandia sp. msobo (Chinula)

Належить до видової групи Maylandia sp. “msobo heteropictus”. Нині відомо кілька географічних варіантів (морф) цієї видової групи.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у північно-східній частині озера Малаві (держава Танзанія) у водах біля острова Лундо, розташованого між островом Хонгі та рифом Хігга.

Віддають перевагу перехідним зонам на глибинах від 7 до 25 метрів, але можуть мешкати і в скельних біотопах вільних від осадових відкладень.

Опис

Самці цієї видової групи дуже варіабільні за забарвленням, хоча їх базисне забарвлення складається з вузьких, темних смуг на світло-блакитному корпусі, а самки лише цієї однієї популяції мають світло-жовте забарвлення корпусу.

Представники цієї видової групи (“Heteropictus”) та видової групи “Msobo”, можливо, є близькими родичами, але в озері місця їх проживання розділені між собою природним бар’єром – довгим піщаним узбережжям між островом Лундо і населеним пунктом Ньямбе, який перешкоджає можливому виникненню форм.

Харчуються водоростями скельних обростань і мікроорганізмами, що живуть всередині них, а також зоопланктоном у відкритих водах. Притискають губи майже перпендикулярно до скельного субстрату в місці зростання водоростей і “вичісують” водорості, використовуючи зуби як “щільний гребінець”. Самки та незрілі самці для харчування зоопланктоном формуються в зграї.

Синоніми

Pseudotropheus spec. ‘msobo heteropictus’, Metriaclima spec. ‘msobo heteropictus’

Комерційна назва

Pseudotropheus Msobo Chinula, Pseudotropheus Msobo Lundo