Protomelas sp. “insignis” (Mumbo)

Ситуація з систематикою цього виду вкрай заплутана через його перекидання з одного роду в інший. Мабуть, тільки подальші ретельніші дослідження і час розставлять все на свої місця і цей вид займе своє законне, стійке місце в класифікації.

Самець Hemitaeniochromis insignis Самиця Hemitaeniochromis insignis

Синоніми та комерційні назви

  • Cyrtocara insignis
  • Haplochromis insignis
  • Hemitaeniochromis sp. “urotaenia Mumbo”
  • Hemitaeniochromis sp. “insignis mumbo” – за умовною класифікацією Еда Конінгса 2007 року даний вид отримав назву
  • Protomelas Insignis Mumbo

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля острова Мумбо (Mumbo Island), розташованого на північний захід від півострова Нанкумба. Відома також популяція цього виду, що мешкає біля скель Тзано (Tsano Rocks) зі східного боку півострова Нанкумба. Цілком імовірно, що область поширення виду ширша і простягається вздовж усього узбережжя півострова Нанкумба далі на південь з обох боків півострова.

Віддають перевагу мілководним, піщаним ділянкам перехідних зон, але невеликі нерестові колонії спостерігалися над піщаними плямами перехідних зон на глибинах близько 40 метрів. Самці, які готуються до нересту, будують невеликі піщані гірки поруч зі скелями. Самки, як правило, ведуть усамітнений спосіб життя, але іноді утворюють невеликі групи, розташовані поблизу нерестової арени самця.

Опис

За забарвленням вид Hemitaeniochromis sp. “insignis” (Mumbo) дуже схожий з видом Protomelas sp. “insignis” small, але має більші розміри і більш незграбний рот.

Розмір самців: до 25 см, самиць – до 18 см.