Chindongo sp. elongatus (Chailosi)

Chindongo spec. 'elongatus Chailosi' Chindongo spec. 'elongatus Chailosi'

Цей ґеоваріант Chindongo elongatus входить до умовного видового комплексу “Elongatus-complex” і належить до групи “зеброподібних елонгатів”.

Представники цього виду цихлід зустрічаються в північно-західній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля острова Читенде, розташованого за кілька кілометрів на північ від великого населеного пункту Чилумба.

Самці ростуть до 10-11 см, самиці – до 8-9 см.

Утримання

Температура води 22-25 °C, твердість 9-19, pH 7,5-8,0. Як і інші малавійські цихліди, потребує гарної аерації, фільтрації та регулярної часткової заміни води. Тримають групою, що складається з самця та декількох самок. З іншими видами малавійських цихлід добре уживаються у великих акваріумах (від 400 л).

Як і інші види групи Мбуна вживає різноманітний корм з поверхні каменів — водорості, зоопланктон. Тому в акваріумних умовах обов’язково повинні бути присутні рослинні корми (наприклад, спіруліна, ошпарені листки кульбаби, шпинату, кропиви). Можна годувати сухим кормом. Корисною підкормкою є зоопланктон — циклопи, дафнії.

Розмноження

Статева зрілість настає у віці близько 1 року, проте шлюбні ігри починаються вже з 7-8 місяців. Псевдотрофеус елонгатус відноситься до видів, які інкубують ікру в роті. Самка після запліднення забирає ікринку до роту, де виношує їх протягом майже трьох тижнів. У цей період вона не живиться. Плодючість до 25 ікринок. Ще деякий час мальки продовжують ховатися у роті самки. У період розмноження самці дуже агресивні як по відношенню до особин свого виду (особливо інших самців), так і інших видів риб.

Синоніми

  • Pseudotropheus sp. ‘elongatus Chailosi’
  • Pseudotropheus Elongatus Chailosi
  • Elongatus Chailosi Bee
  • Pseudotropheus Elongatus Bee
  • Pseudotropheus Chailosi Bee