Aequidens metae

Yellow acara

Ареал

Південна Америка. Басейн р. Мета, ліва притока Оріноко (кордон між Колумбією та Венесуелою).

Вода дуже м’яка, кисла (твердість менше 1°dGH, рН 4,8-6,0), температура 24-30°С. Грунт – пісок, або дрібна галька. Риби вважають за краще триматися в густих заростях прибережної рослинності. Разом з Aequidens metae зустрічаються Mesonauta sp., Apistogramma macmasteri та A. viejita, а також низка представників родини харацинових.

Опис

Довжина – до 20 см, в акваріумах дрібніші.

Забарвлення сіро-коричневе з помаранчевими плямами, при певному освітленні може виглядати золотистим. Лусочки великі, і кожна “оброблена” темнішою облямівкою. У центрі тулуба чорна пляма, залежно від настрою риби, вона може перетворюватися на вертикальну смугу. Ще одна чорна пляма, обрамлена помаранчевим блискучим кантом, знаходиться на хвостовому стеблі.

Зяброві кришки прикрашені блакитним штриховим малюнком, що світиться. Райдужна оболонка очей червона чи оранжева. Спинний, анальний та хвостовий з блакитними блискітками.

Самці більші за самиць, зовнішні статеві ознаки розвинені слабо.

Утримання

Відносно мирна цихліда. Може утримуватися разом із будь-якими мирними рибами, крім дрібних. Об’єм акваріума від 100 л. Рослини Aequidens metae майже не чіпають, тому акваріум можна густо засаджувати, залишаючи місця для плавання. Підійдуть різні види ехінодорусів, гігрофіли, кабомби. Як декоративні елементи підійдуть корчі, плоскі камені. Грунт: пісок чи галька. Потрібні фільтрація, аерація, щотижнева заміна до 30% обсягу води.

Вода: твердість 3-15°dGH, рН 6,0-7,5, температура 23-30°С.

Корм: корм живий, заморозка, креветки, фарш, гранули, пластівці.

Розмноження

Статева зрілість настає у віці 10-12 місяців при довжині 7-9 см. Однією з проблем розведення є відсутність чітких вторинних статевих ознак, що ускладнює підбір плідників.

Нерест стимулюють додаванням свіжої води, збільшенням температури та зниженням GH.

Вода: твердість 3-10°dGH, рН 6,0-7,0, температура 26-30°С.

Риби відкладають ікру на камінь. Продуктивність: 300-1000 ікринок. Ікра розвивається близько 70 годин. Батьки переносять личинок у вириту ямку. Личинки починають харчуватися на 6-9 добу. Стартовий корм: дрібний живий та комбінований.