Labeotropheus alticodia

Специфічний епітет Labeotropheus alticodia поєднує латинське слово «alti», що означає «глибокий» або «високий», із латинським словом «codia», що означає голову, зокрема головку квітки, вказуючи на вражаючу глибину голови цього виду.

Labeotropheus alticodia

Labeotropheus alticodia, новий вид. (A) Голотип живого самця (SAIAB 211372), SL 78,2 мм; (B) паратип живої самки (SAIAB 211373), SL 85,1 мм; (C) голотип після консервації.

Ареал

Labeotropheus alticodia є ендеміком озера Малаві та, здається, поширений лише на островах Малері, зокрема на островах Малері та Нанкома, у національному парку озера Малаві, Малаві.

Опис

У самців черепно-лицьова область, від морди до предсклепника, темно-синя. Кришечко сірувато-блакитне з яскраво-металевою зеленою пластинкою. Горло і гілочки білі. Бокові та хвостові стебла блідо-блакитні; 11 слабких темно-блакитних смуг, видимих на боці та хвостовому стеблі. Спинний і хвостовий плавці білувато-блакитні з жовтими або помаранчевими задніми краями. Остий анальний плавник блідо-помаранчевий; променева частина біла з 3–5 оранжево-жовтими яєчними плямами. Задня частина гіалінового брюшного плавника з білим переднім краєм і блідо-помаранчевим між ними.

 

Labeotropheus alticodia відрізняється від тонкотілих Labeotropheus (нових видів L. trewavasae, L. simoneae, L. chirangaliL. rubidorsalis, а також L. chlorosiglos) більшою глибиною тіла. Він також відрізняється від тонких Labeotropheus більшою відстанню між спинним і анальним плавниками.

Labeotropheus alticodia відрізняється від усіх інших Labeotropheus з міцним тілом, крім L. fuelleborni, шлюбним забарвленням самців. Самці L. alticodia мають блідо-блакитне тіло, а спинний і хвостовий плавці білувато-блакитні з жовтими краями, а анальний плавник блідо-жовто-помаранчевий; крім того, черевні плавники блідо-жовто-помаранчеві з білими передніми краями.

Морфометричні та меристичні значення значною мірою збігаються з іншими міцними Labeotropheus, за такими винятками: L. alticodia відрізняється від L. fuelleborni більшою відстанню між кінчиком морди та початком спинного плавника, більшою ростральною довжиною, коротшою верхньою щелепою і меншими подушечками морди.

Labeotropheus alticodia відрізняється від L. artatorostris глибшою преорбітальною глибиною та типово більшою ростральною довжиною. Він відрізняється від нового виду L. candipygia більшою відстанню між вставленням спинного плавця та вставленням анального плавника, а також між вставленням спинного плавця та початком анального плавника. Labeotropheus alticodia відрізняється від нового виду L. aurantinfra, більшою відстанню між кінчиком морди та місцем прикріплення черевних плавників, більшою передглазничною глибиною та більшою довжиною рила. Нарешті, L. alticodia відрізняється від нового виду L. obscurus, меншим діаметром ока та більшою кількістю зубів у лівій половині нижньої щелепи.