Maylandia sp. estherae “blue face”

Є географічним варіантом (расою) виду Maylandia estherae “blue face” (Maylandia sp. “esttherae blue face”), що утворює невелику видову групу, яка в свою чергу відноситься до однієї з 3-х груп “великих зебр” – до видової групи “Cobalt Zebra” (ко. Крім групи Maylandia estherae “blue face” до складу “кобальтових зебр” входять також видові групи Maylandia callainos та Maylandia estherae. Відомо кілька геоваріантів (рас) виду (видової групи) Maylandia callainos “blue face”.

Ґеоварієти

  • Maylandia sp. estherae “blue face” (Chiloelo)
  • Maylandia sp. estherae “blue face” (Lumessi)

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південно-східній частині озера Малаві (держава Мозамбік) у водах у населеного пункту Лумессі (Lumessi), розташованого між мисом Нкунгу і населеним пунктом Мепонда – саме вздовж цього відрізка узбережжя озера довжиною 55 кілометрів не мешкають представники видової групи Maylandia sp. estherae і, навпаки, живуть цихліди з невеликої групи Maylandia sp. estherae “blue face”

Мешкають майже у всіх наявних скельних біотопах, як мілководних, так і глибоководних, все ж таки більшу перевагу віддають скельним біотопам вільним від осадових відкладень. Рідше трапляються в районах, де скелі нависають над піщаним дном. Представникам даної видової групи також властивий поліхроматизм – є як плямисті, так і помаранчеві морфи. Самці видової групи “блю фейс” характеризуються наявністю синього кольору на нижній частині голови при загальному блакитному забарвленні корпусу та плавців (за винятком чорних черевних плавців) – на дане забарвлення вказує і назву виду, винесену в лапки. Представники цієї видової групи у своїх біотопах ніколи не перетинаються із геоваріантами видової групи Maylandia estherae.

Синоніми

  • Metriaclima estherae “blue face Lumessi”

Комерційні назви

Esterae Blue Face, Metriaclima Blue Face Lumessi