Labidochromis sp. (Luhuchi)

Є географічним варіантом (расою) виду Labidochromis sp. (Mbamba).

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в східній частині озера Малаві (держава Танзанія) у водах біля скель Лухухи, розташованих на південь від острова Мбамба Бей і великого населеного пункту, що має назву. Скелі Лухухи відомі також під назвою Мауніуні.

Віддають перевагу проживання в скельних частинах перехідних зон, покритих осадовими відкладеннями, зазвичай у великих печерах. Готові до нересту самки плавають у безпосередній близькості від цих печер в очікуванні запрошення до нересту з боку самців. Як тільки самці починають свої шлюбні танці, самки заходять усередину печер. Самці – територіальні та захищають свої печерні, нерестові угіддя. Безпосередньо нерест у природі не спостерігався, але, ймовірно, він відбувається на донному субстраті печер. Після нересту, що відкидали самки, виходять із печер і, внаслідок своєї крайньої полохливості, ховаються в щілинах і ущелинах скель.

Опис

Корпус нерестових самців забарвленний у блакитний колір із яскраво вираженою вертикальною смугастістю передньої частини тіла. Самці даного геоваріанту характеризуються вузькою, біло-блакитною маргінальною смугою та неширокою, субмаргінальною смугою чорного кольору на спинному плавнику. Ця відмітна ознака відрізняє цей геоваріант від виду Labidochromis sp. (Mbamba).

Самки дуже схожі за забарвленням на самців і теж мають блакитне забарвлення корпусу, але у них відсутня чітка вертикальна смугастість, властива самцям. Таке забарвлення самок (чітка вертикальна смугастість) властиве лише виду Labidochromis sp. (Mbamba).

Точний раціон харчування даного виду цихлід не відомий, але передбачається, що ці цихліди є водоростеїдними та живляться водоростями скельних обростань.