Apistogramma megaptera

Apistogramma megaptera Mesa S. & Lasso 2011

Німецький термін «breitbinden» перекладається буквально, як «широкосмуговий»і відноситься до рівномірно-широкої суборбітальної смуги у самців цього виду.

apistogramma sp. breitbindenПерші екземпляри були виловлені в верхній Ріо-Негро (Rio Negro), в районі Сан-Габріель-да-Кахоейра (São Gabriel da Cachoeira) на р. Уаупес (Uaupés) в штаті Амазонас, що в північному заході Бразилії, але згодом їх збирали в середньому йверхньому басейні Оріноко в районі селища Пуерто-Аякучо (Puerto Ayacucho), західній Венесуелі і системі р. Ініріда (Rio Inirida) у східній частині Колумбії.

  • Apistogramma sp. breitbinden (Rio Uaupes)
    Apistogramma sp. Breitbinden (Rio Uaupes)

Населяють повільні притоки, болота та струмки в районах, де збирається опале листя.

Розмір самців – 7см, самиць – 5см.

Акваріум для утримання з дном від 60х30 см.

Більш природний вигляд має акваріум з м’яким, піщаним субстратом з коренів і гілок дерева вкладених таким чином, щоб була безліч тінистих місць і печер.

Додавання висушеного опалого листя додатково надає хованок і нерестовищ, й при розкладанні призводить до зростання колоній корисних мікробів. Вони можуть бути цінним вторинним джерелом їжі для малюків, у той час як таніни та інші хімічні речовини, випущені з гнилого листя допомогають в моделюванні природних умов. Вільхові шишки можуть бути також використані для останньої мети.

Рекомендується створити досить тьмяне освітлення й висадити водні види рослин, які можуть вижити в таких умовах, напр., можуть бути додані Microsorum, Taxiphyllum або види Cryptocoryne spp., також корисно запустити плаваючі рослини – Ceratopteris spp..

Apistogramma breitbinden Irinida male A. Wood Apistogramma sp Breitbinden pair A. Wood Apistogramma breitbinden female A. Wood
© Andrew Wood

У використанні торфу немає необхідності, так як він руйнується не стійко та не екологічно.

Фільтрування не повинно бути занадто сильним, достатньо буде внутрішнього аерліфтового фільтру з губкою (-ами).

Самособою зрозуміло, що ці риби є чутливими до коливань органічних відходів і ніколи не повинні бути поміщені в біологічно не зрілий (новий) акваріум.

Цей вид вимагає кислих умов з незначною карбонатною твердістю й дуже низькою загальною твердістю, може бути додатково підкислено фосфорною кислотою або аналогічною, якщо це необхідно.

Температура: 22 – 29 °C
pH: 4.0 – 6.5
Твердість: 18 – 90 ppm

Утримувати краще в видовому акваріумі або з невеликими рибами-заглушувачами такими як Nannostomus spp. і краще не утримувати з іншими апістограмами.

(c) 張三短鯛美食料理 @NobodyApistoDelicacyCook