Protomelas sp. “spilonotus” (Tanzania)

Чи є дана форма географічним варіантом (расою) виду Protomelas spilonotus або це самостійний вид, який не отримав наукового опису, в даний час не визначено. Поряд із ще двома видами – Protomelas sp. “spilonotus” (Mozambique) та Protomelas sp. “spilonotus” (Likoma) даний вид фігурує в класифікації Еда Конінгса як самостійна форма (вид), що має свої геоваріанти (раси)

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у північно-східній частині озера Малаві (держава Танзанія) у водах між населеними пунктами Мбамба Бей та Ньямбе.

Віддає перевагу верхнім ділянкам скельних біотопів, якщо там є великі скельні брили і багато великих печер. Для пошуку їжі формуються у великі фуражні групи, які знаходяться у відкритих водах на відстані близько 1 метра від скельного субстрату. Активні самці у шлюбному вбранні для пошуку їжі тимчасово приєднуються до фуражних зграй своїх одноплемінників. Готові до нересту самці захищають свої нерестові угіддя, які мають або на або вздовж великих скельних блоків, проте в природі процес підготовки до нересту спостерігався дуже рідко. За аналогією з іншими представниками спилонотів нерест відбувається, мабуть, у печерах.

Опис

Даний вид характеризується двома подовженими темними плямами, розташованими на осьовій лінії (одне – в передній частині корпусу, інше – в передхвості), і ледве помітною дрібною плямою в середній частині тіла (теж на осьовій лінії). Цей малюнок серединної смуги (розірваний на три частини) робить вид “spilonotus tanzania” відмінним від інших видів спілонатів з безперервною або пунктирною смугою.

Розмір самців 17-0 см, самиць 13-14 см.

Комерційні назви

  • Protomelas Insignis
  • Protomelas Spilonotus Tanzania
  • Protomelas Spilonotus Blue Orange