Lepidiolamprologus boulengeri


Назва роду вказує на множинність лусочок на корпусі (від грецького слова ‘lepidos’ – луска). Вид названий на честь бельгійського вченого Буленжера, який на стику 19-20 століть досліджував та науково описав 21 рід та 64 види.

Ареал

Типові екземпляри для наукового опису виду були виловлені у північно-східній частині озера у водах у населеного пункту Кігома. В даний час географічні варіанти (раси) та колірні варієти (морфи) цього виду невідомі.

Представники цього виду цихлід зустрічаються у північно-східній частині озера Танганьїка у водах між населеним пунктом Ньянца-Лак (держава Бурунді) та гирлом річки Малагаразі (держава Танзанія).

Опис

Мають відмінну, велику, темну пляму в середній області спинного плавця. Також відмітними ознаками цього виду є: витягнутий, високотілий корпус, маленька округла голова з трохи піднятим ротом, округлі анальний і спинний плавці та загострені черевні плавці, хвостовий планик із прямим контуром та закругленими закінченнями. Забарвлення корпусу – бежево-коричневе зі світлою черевною областю, частково сріблястою. На корпусі є плями темно-коричневого кольору, розташовані у верхній області – від бічної лінії до основи спинного плавця.

Віддають перевагу місцям великого скупчення порожніх раковин молюсків, які використовуються як ‘гнізда’, а також притулку, в основному, для самок. Самці та молодь живуть, як правило, біля дна, використовуючи для захисту від хижаків своє маскувальне забарвлення. Вид – моногамний, субстратокладний. Перед нерестом риють у ґрунті відносно велику яму таким чином, що раковина-гніздо виходить захованою в один із схилів цієї ями.

Харчуються дрібними безхребетними – личинками комах та ракоподібними (зоопланктоном). Личинок комах вишукують у субстраті поблизу раковин, а планктон ловлять безпосередньо над піском.

  • Lepidiolamprologus boulengeri (Steindachner 1909)
    • Lepidiolamprologus boulengeri (Kiritvaithai)