Dicrossus maculatus

Дикросс плямистий (лопатохвоста шахова цихліда)

Ареал

Походить із рр. Тапайос (Rio Tapajós), Мауес (Rio Maués) та прилеглих районів бразильського басейну Амазонки.

Опис

Вид чимось схожий на “шахову цихліду” (Dicrossus filamentosa) – на сіро-коричневих боках досить рівномірно розташовані темні плями. Бічні сторони світяться синім кольором. На хвостовому плавці червоні і сині плями. Самців найлегше відрізнити за трохи більшим розміром і подовженим кінчикам спинного і анального плавників.

Самці: 5,3 см, самки: 6 см

Ґеоварієти

  • Dicrossus maculatus (Alter Do Chaõ/Santarém)
  • Dicrossus cf. maculatus (Rio Madeira)

Утримання

Акваріум має бути, щонайменше, 60 x 30 x 45 см – 71 літр.

Температура води: 21-30°C, pH 4,5-5,5, dH: близько 1°

Помірно освітлений акваріум з дуже ефективною, але спокійною фільтрацією, без надмірного руху води. Субстратом повинен бути м’який пісок. В якості декору можна рекомендувати коріння і шматки дерева, а також кокосову шкаралупу, ідеальну для будівництва схованок. Акваріум повинен рясніти укриттями, особливо якщо ми хочемо вирощувати цих риб в гаремній системі. Ємність можна частково засадити рослинами, також рекомендується наявність плаваючих рослин. Не забувайте про регулярну підміну води.

Існує внутрішньовидова агресія і територіалізм. У меншому акваріумі найкраще тримати пару рибок, у більшому гарем з самця і 3-7 самок. Разом з ними ви можете вирощувати інших дрібних риб подібних розмірів, наприклад дрібних тетр, коридорасів, анциструсів.

Риба сприйме будь-який заморожений або живий корм тваринного походження. Їм слід давати вічко, дафнію, личинку водяного хробака, личинку чорного комара. Сухий корм, як правило, приймається менш охоче, але після звикання до нього можна доповнити раціон цих цихлід.

Розмноження

Досить складне – серед любителів цихлід цей вид вважається проблемним. Згідно з свідченнями досвідчених заводчиків, ключем до розведення цих риб є наявність точно кислої води з рН 4,0-4,5 і дуже м’якої води приблизно 1-2° dGh (чистий RO). Нерест і вирощування молоді протікають так само, як і у “шахматної цихліди”. Цікаво, що в нерестовик рекомендується поміщати невелику зграю дрібних тетр – імовірно, їх присутність стимулює самку піклуватися про ікру і потомство.