Cleithracara maronii

Акара мароні, Cleithracara maronii(Steindachner, 1881), є ендемічною цихлідою тропічної Південної Америки, в межах дельти р. Оріноко, починаючи від р. Баріма (Гайана) до р. Оуанарі (Французька Гвіана). Це єдиний вид роду Cleithracara. Вид популярний серед аматорів-акваріумістів і часто утримується в акваріумах.

Cleithracara maronii, у річці Курсібо (Kourcibo River), в межах Національного природного заповідника Трініте (Réserve naturelle nationale de la Trinité), вододілу Сіннамарі (Sinnamary), Французька Гвіана, Південна Америка.
фото Guyane Wild Fish Association

Опис

Акара мароніТіло високе, дископодібне

Риба має тіло кремового до світло-коричневого кольору. Під час збудження тіло набуває темно-коричневого кольору.

Від початку спинного плавця проходить темна смуга через око до нижньої межі зябрової кришки. У середній частині тіла, трохи ближче до хвосту є група темних плям, що утворюють фігуру, що схожа на замкову щілину в дверях. Через це, в англійськомовній літературі рибу називають Keyhole cichlid (цихліда-замкова щілина).

Самці можуть досягати 7-8 см в довжину, вони дещо більше за самок і мають довші китиці спинного та анального плавців, у дорослих особин — до кінця хвостового плавця.

Як правило, сором’язливі, одні з найбільш мирних цихлид. Не копають ґрунт і не зачіпають рослини.

Утримання

Риби походять з областей з тропічним кліматом, тому температура утримання повинна бути в межах 22-25°C (найнижча межа становить 20°C). Вода м’яка або середньої твердості (3-25 dGH), рН 6,5-7,2, фільтрування та аерація. Необхідно регулярно підмінювати частину води.

Акваріум, бажано, щоб був великий, не менше 80-100 см довжиною. Риби потребують багато схованок у заростях рослин та серед корчів та каміння. В той же час, потрібні вільні галявини. Освітлення повинно бути не надто яскраве, бажано мати плаваючі рослини.

Мароні з кладкою ікриХарчування

Риби харчуються хробаками, ракоподібними, личинками та комахами. В акваріумі з успіхом можливо годувати живим, сухим та замороженим кормом.

Розмноження

Риби моногамні, нерестяться на плоску поверхню каменю, колоди або листя. Відкладають від 300 до 400 ікринок, які, як правило, охороняють обидва і самець і самка. Стать важко розрізняти, хоча деякі самці мають більший спинний плавець.

Джерела