Lethrinops micrentodon (Makokola Reef)

Арал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля рифу Макокола (Makokola Reef), розташованого на південь від острова Боадзулу.

Представники виду Lethrinops sp. “micrentodon” (Makokola) мешкають у перехідних зонах на глибинах близько 30 метрів. Самці, що готувалися до нересту, спостерігалися з листопада по лютий включно. Активні самці споруджують невеликі та невисокі, мископодібні нерестовища на піску поряд зі скелями або між ними і досить жорстко їх охороняють. Неодмінним елементом такої нерестової “миски” є невелике каміння по колу кратера. Безпосереднім місцем нересту є маленький піщаний горбок у центрі споруди. Кладка налічує 50-60 ікринок. Самці, що готуються до нересту, утворюють своєрідну нерестову колонію, розташовуючи свої нерестові ділянки поруч один з одним. Зрілі самки мешкають у невеликих групах, які тримаються у безпосередній близькості від колонії самців. Самки та незрілі самці шукають їжу на піщаних поверхнях перехідних зон.

Опис

Морфологічні види Lethrinops sp. “micrentodon” (Makokola) і Lethrinops micrentodon дуже близькі, але у першого відсутня нечітка, темна пляма в середині корпусу, яка характерна для останнього.

Відмітними ознаками виду Lethrinops sp. “micrentodon” (Makokola) є: високотілість і довгі грудні плавці; 8-9 темних вертикальних смуг на корпусі; крихітні зуби на щелепах і невелика кількість зябрових гребінців (від 15 до 19). Остання характерна риса відрізняє вигляд Lethrinops sp. “micrentodon” (Makokola) від інших видів, що поїдають водорості-кремнеземки, Lethrinops microdon і Lethrinops stridei, у яких зябрових гребінців більше – від 25 до 29. Є відмінності виду L. sp. “micrentodon” (Makokola) і від виду Lethrinops longimanus – у перших більш закруглений профіль голови та жовте забарвлення.

Синоніми

  • Lethrinops sp. ‘micrentodon Makokola’

Комерційні назви

  • Lethrinops Stridei
  • Lethrinops Micrentodon Makokola