Maylandia sp. zebra “red top” (Nakantenga) O

Є географічним варіантом (расою) виду Maylandia zebra (Maylandia zebra-complex).

Колірні варієтети (морфи) видової підгрупи “Red Top Zebra” дуже рідкісні, проте описуваний вид є колірним варіетом – помаранчевою морфою геоваріанту (раси) Maylandia sp. zebra “red top” (Nakantenga).

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в частини озера Малаві (держава Малаві) у водах біля острова Накантенга, розташованого на південний схід від великого острова Малери.

Вважають за краще, як мілководні скельні біотопи вільні від осадових відкладень, так і глибоководні скельні біотопи багаті осадовими відкладеннями. Рідко мешкає у місцях, де скелі нависають над піщаним дном.

Зішкрібають пухкі водорості (“кремнеземками”) скельних наростів і мікротваринами, що живуть всередині них. Самки та незрілі самці для харчування зоопланктоном у відкритих водах, групуються у великі зграї.

Опис

Забарвлення корпусу представників цієї раси дуже схоже з забарвленням видів раси “Blue-Black Zebra” (що входить до цієї ж видової групи), тільки спинний плавець забарвлний у червоний або помаранчевий колір і ніколи зебри цих двох різних рас не зустрічаються разом.

Також є популяції з жовтим та білим спинним плавцем.

У цього виду (M. zebra) та його географічних варіантів майже не буває поліморфних форм (виняток: оранжево-рожева морфа, що мешкає у рифа Накантенга, і зебра “Marmelade Cat”) і це пояснюється тим, що оранжево-рожеві морфи дуже помітні, особливо на тлі скель.

Розмір самців: 13 см, самиць – 11 см.

Синоніми

  • Pseudotropeus sp. zebra “red top” (Nakantenga) O
  • Metriaclima emmiltos (Nakantenga)
  • Maylandia emmiltos (Nakantenga) O

Комерційна назва

  • Zebra Red Top Nakantenga Orange