Labidochromis maculicauda

Labidochromis maculicauda — плямистий — назва виду походить від латинських слів “macula” (рябий, плямистий, строкатий) і “caudo” (хвіст) і вказує на строкате, переливчасте забарвлення хвостового плавця цих риб.

До складу цього самостійного виду входять кілька географічних варіантів (рас), деякі з яких мають колірні варіанти (морфи):

  • Labidochromis maculicauda (Lion South)

Ендемічний вид для озера Малаві, де він відомий тільки на кам’янистому дні у північно-західній частині озера у водах між мисом Чизі та населеним пунктом Нгара, а також у північній та північно-східній частині озера (держава Танзанія) у водах між населеними пунктами Ікомбе та Мбамба Бей.

Представники цього мініатюрного виду лабідохромів мешкають у мілководних скельних біотопах, а також у перехідних зонах, але лише в безпосередній близькості від скель. Самці захищають свої кормові угіддя, особливо від одновидових самців. Захист нерестових ділянок у природних умовах не спостерігався.

Нерест відбувається у невеликих печерах, але територіальна агресивність із захисту цих печер із боку самців не проявляється. Незважаючи на те, що Labidochromis maculicauda поширений досить широко, і самці і самки ведуть відокремлений, затворний спосіб життя.

Опис

Самці перед нерестом приймають темне, майже чорне забарвлення, за яким їх можна легко відрізнити від самок і від неактивних самців.

Корпус макулікауд трохи подовжений, а кожна лусочка має помаранчевий центр. На відміну від інших лабідохромісів, що мають горизонтальні смуги на корпусі,

Розмір самців: 8-9 см, самиць – 6-7 см.

У природі живиться личинками комах і рачками на каменях.

Синоніми

  • Labidochromis textilis
  • Labidochromis vellicans