Apistogramma sp. “Masken”

Apistogramma sp. “Masken”

Ідентифікація

Apistogramma sp. “Masken” має номер A52. Таксономічно належить до групи Регані, комплексу Регані. Вид також відомий під назвами A. sp. “Apache”, частина A. sp. “Carapintada”, A. sp. “Peru (II)”, A. sp. cf. regani з Белему (Belem), A. sp. “Peru-regani” (менш барвиста форма).


(c) dagus з Форума Tropica.RU

Вид зустрічається в Мідлері (Midler) та нижній частині дренажної системи р. Укаялі (Ucayali), що в р-ні Лорето (Loreto), Перу (Peru). Мартін (Martin Rosjorde) віднаходив їх у 2005-2006 роках між Ікітос (Iquitos) та Наутою (Nauta).

Місця вилову — це повільні притоки, болота й струмки в яких збирається опале листя.

Параметри води в місцях вилову були наступними:

2005 2006 2009
pH 5,1 4,69 5,32
ел.пров. 14 мкСим/см 70 мкСим/см 10 мкСим/см
темп. 26,9 °C 29,2 °C 30,2 °C

Тому утримувати краще при pH 4,0-6,5 та найнижчих показниках електропровідности води (0-54 ppm). Для однієї пари потрібна, щонайменше, територія 30х45 см, для групи – дещо більше.

За умови адекватного грунтового покриття цей вид є невибагливим щодо декору, — керамічні квіткові горщики, довгі пластикові трубки та з інших штучних матеріалів, усе є корисним. Більш природний вигляд буде в м’якого піщаного ґрунту та корчів і гілок розміщених таким чином, щоб утворилось багато тінистих місць і печерок. Додатковий шар опалиго листя (бук, дуб або кетапанга мигдалю листя — всі підходящі) ще більше підкреслить природний вигляд і він додасть додаткові колонії корисних мікробів. Ці колонії мікробів можуть стати цінним вторинним джерелом їжі для малюків, а дубильні та інші хімічні речовини, що є результатом розкладання листя, допоможуть у створенні натуралістичних умов. Листя можна залишити в акваріумі, до повного розчинення або вилучати й замінювати кожні кілька тижнів. Мішечок чистого й безпечного для акваріуму торфу можна додати в фільтр або прикріпити на краю банки. Рекомендується досить слабке освітлення, тому і рослини, краще, з родів, таких як Microsorum, Taxiphyllum, криптокорини і Anubias, так як саме вони будуть рости в таких умовах. Кілька ділянок плаваючою рослинності, щоб розсіяти світло може виявитися ще більше ефективним. Фільтрація, або принаймні втрати води, не повинні бути дуже сильним і краще уникати дуже великі зміни води (не більше 10-15% на тиждень.

Вид легко розмножується при pH 5,5.

Посилання