Aulonocara baenschi (Benga)

Належить до типової підгрупи Aulonocara stuartgranti (“Stuartgranti Type”), що входить до групи “скельних” аулонокар, хоча досі у багатьох іноземних джерелах цей вид фігурує під назвою A. baenschi (Benga). Існує припущення, що цей вид має один географічний варіант (расу), що мешкає біля острова Канде і відомий під назвою Aulonocara sp. ‘Kande brown’, але достовірність цього припущення не підтверджена.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південно-західній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля великого рифу Нкомо в 5-ти км на північ від населеного пункту Бенга, а також поблизу місця впадання річки Нкомо в озеро.

Утримання

Бажане окреме утримання цих аулонокар або спільне утримання з цихлідами з групи “Утака“, а також з видами роду Lethrinops. Прекрасно уживаються з багатьма нетериторіальними видами із озера Танганьїка. Не бажано спільне утримання з територіальними видами групи “Мбуна” або великими хаплохроминами, так як у цьому випадку аулонокари, як правило, перебувають у пригніченому стані. Також не рекомендується спільне утримання з аулонокарами з цієї ж видової групи, щоб уникнути небажаної гібридизації.

Як донний ґрунт найбільш прийнятний дрібний, кварцевий або великий, річковий пісок. Мінімальне співвідношення особин одного виду в групі для успішного розведення – 2 самці + 3-4 самки, оптимальне співвідношення – 3 самці + 5-7 самок.

Як корм можна використовувати: морожені коретру, кулекс, циклоп, мотиль (вкрай рідко), живу артемію, а також пластівцеві та гранульовані (останні, попередньо замочені) корми. Обов’язково чергування корму та його розумне застосування, що виключає перегодівлю.

Синоніми

  • Aulonocara sp. ‘stuartgranti bengа’ (за класифікацією Е. Конінгса)

Комерційні назви

  • New Yellow Regal
  • Aulonocara Benga
  • Nkhomo-Benga Keiserbuntbarsch
  • Aulonocara Baenschi Nkhomo Reef