Otopharynx lithobates

Відомі мінімум три географічні варіанти цього виду, у тому числі: варіант з золотисто-жовтими головою і спинним плавцем, варіант з оранжево-червоним спинним плавцем і варіант з білим спинним плавцем.

  • Otopharynx lithobates “black orange dorsal”
  • Otopharynx lithobates (Domwe)
  • Otopharynx lithobates “sulphur head”
  • Otopharynx lithobates (Mumbo) “white blaze”
  • Otopharynx lithobates (Thumbi West)

Otopharynx lithobates (Zimbawe Rock)

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у південній частині озера вздовж узбережжя держави Малаві біля півострова Нанкумба, а також біля прилеглих островів Мумбо, Західного та Східного Тумбі та у водах біля острова Чиніамвезі.

Віддають перевагу глибоководним скелям біотопів, найбільшу перевагу в яких віддають великим печерам. Самки зустрічаються поза печерами, а самців поза печерами можна побачити тільки на глибині понад 30 метрів. Мають специфічний раціон харчування. Усі популяції цього виду мешкають у межах національного парку і перебувають під захистом природоохоронних організацій.

Відшукують на донному субстраті виділення риб, ретельно досліджують їх і найбільш привабливі “скльовують”. Під привабливістю розуміються фікалії, у яких ще збереглися необхідні поживні речовини (з залишковим харчовим значенням).