Interochromis loocki

Типові екземпляри для наукового опису виду виловлювалися в північно-східній частині озера у водах біля населеного пункту Кігома в Танзанії. Ці екземпляри послужили для опису виду Limnotilapia loocki, Poll, 1949, який пізніше був перейменований в Simochromis loocki (Poll, 1949), а в 1997 зусиллями Ямаока (Yamaoka) отримав назву Interochromis loocki, яке на сьогоднішній день не всі дослідники це визнають.

Самець Interochromis loocki Самиця Interochromis loocki

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в багатьох місцях озера Танганьїка, за винятком північної його частини, а точніше узбережжя держави Бурунді.

Мешкають у мілководних біотопах, багатих осадовими відкладеннями, над піщано-мулистим або кам’янистим ґрунтом на глибинах близько 30 метрів. На жаль, спостереження за цими цихлідами в природних біотопах надто мізерні. Ті особини, які відловлювалися в природі були або молоддю або підлітками і спостереження за ними обмежувалися лише раціоном та технологією харчування, та й є неповними.

Характерними рисами виду I. loocki є: високотілий, витягнутий, масивний корпус, сильно здавлений з боків; пряморозташований рот з невеликою ротовою щілиною; кілька рядів двох- та трьохвершинних зубів; анальний та спинний плавці закруглені на кінцях; черевні плавці загострені, але не подовжені; закінчення хвостового плавця зрізане. Особливістю цього виду є також темні, вертикальні смуги шириною 5 міліметрів, які перетинають корпус від носа до кореня хвостового плавця.

Харчуються виключно одноклітинними водоростями. Зчісують (зішкрібують) водорості з кам’янистого і скельного грунту, а також з піщано-листого субстрату. Молодь та підліткові особини зішкаблюють водорості з листя вищих рослин.

Синоніми

  • Limnotilapia loocki
  • Simochromis loocki