Hypselecara temporalis

Hypselecara: означає «глибокотіла акара»; Acara – це слово племені Тупі для цихліди, temporalis: означає «з високим чолом».

Ареал

Мешкає в річках з повільною течією та в озерах. Береги цих водойм покриті суцільними чагарниками, і крізь їхню зелену крону світло проникає лише в деяких місцях. У воду звисають химерно переплетені коріння прибережних дерев. На дні – товстий шар листя. Стовбури, гілки і суччя, що впали у воду, створюють природні завали, що служать рибам сховищами.

Опис

Довжиною до 30 см TL, в акваріумі частіше до 20 см. Назва “бражник” риба отримала за поєднання забарвлення тіла і плавників, що нагадує вбрання нічного метелика винного бражника. Забарвлення мінливе – залежить не тільки від місць проживання, але і від самопочуття і настрою – може бути жовто-рожевим з червоними плавниками, яскраво-зеленим з вишневими плавниками і червоною смугою, що перетинає око, темно-вишневим, майже шоколадним, з темно-червоними. задньою частиною тіла та плавниками. Вночі, а також вдень при переляку у риб темніє загальне тло тіла, а на спині з’являється 4-6 плям бурштинового кольору.

Утримання

Акваріум – від 200 л. Досить миролюбні і легко уживаються зі подібними за темпераментом і величиною іншими цихлідами, великими барбусами, сомами, але з віком стають агресивнішими. При переляку Hypselecara temporalis легко впадають у шоковий стан і, стиснувши плавники, лягають на бік, нагадуючи впале у воду листя. Це відбувається незалежно від величини та віку риб. Для зняття стресу бажано тримати в акваріумі дружелюбних риб, що швидко плавають. Рослини твердолисті, краще садити в горщиках. В акваріумі повинні бути укриття (корчі, кам’яні печерки, квіткові горщики тощо) Обов’язковими є аерація, потужна фільтрація та підміна води не менше чверті обсягу щотижня.

Розмноження

Дозрівають у віці 14-18 місяців при довжині 10-15 сантиметрів.

Самиця дрібніша, має більш похилий лоб. Забарвленням вона не відрізняється від самця. У період нересту самиця виділяється своєю великою генітальною папілою.

Пара облюбовує якийсь камінь або покладений на бік квітковий горщик і, постійно роючи ґрунт, завзято охороняє це місце від інших риб. Через 2-3 дні відбувається нерест. Стимулом до нього, крім підвищення температури, є поступове додавання свіжої (краще дистильованої) води. Нерест протікає в такий спосіб. Самка повільно рухається над субстратом, відкладаючи по 8-10 ікринок, а самець відразу запліднює їх. Залежно від віку плідників плодючість коливається від 200 до 600 ікринок. Під час нересту, який триває близько півтори години, не слід турбувати риб. Батьки доглядають за потомством. Після закінчення нересту над кладкою переважно знаходиться самка, а самець охороняє прилеглу територію. Личинок риби, що виклюнулися через три доби, переносять у роті на внутрішню нижню частину горщика або в ямки, попередньо вириті самцем біля укриттів. Пара не тільки охороняє мальків, але й вигулює їх акваріумом. На ніч плідники заганяють своє потомство в укриття чи ямку та зависають над ними. Те саме відбувається, якщо риби чимось стривожені.

Стартовий корм: науплії артемії та циклопу.

При штучній інкубації субстрат з кладкою переносять у 15-20-літровий відсадник, де є фільтр-губка, і включають інтенсивну аерацію. Дві третини обсягу мають бути заповнені водою з акваріума, а одна третина – дистильованою. Температура – ​​29–30°С. У воду додають препарат Sera мікопур у 1/3 дози або розчин метиленового синього.