Xenotilapia caudafasciata

Назва роду Xenotilapia має відношення до нетипової форми черевних плавців, подовжених ніби в інший бік. Назва виду походить від латинських слів “cauda” (хвіст) і “fascia” (смуга, облямівка) і вказує на смугастість хвостового плавця.

Самець Xenotilapia caudofasciata Самиця Xenotilapia caudofasciata

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в багатьох районах озера Танганьїка, в основному, в мулистих і піщано-мулистих біотопах.

Біотоп

Віддають перевагу жити у відносно глибоководних районах мулистих біотопів і частіше зустрічаються на глибинах 40 метрів і нижче.

На жаль, поведінка цього виду в природі вивчена не дуже добре, тому інформація про нього вкрай мізерна.

Технологія харчування цього виду вивчена недостатньою мірою, але, за припущеннями, ці цихліди просівають мулистий ґрунт у пошуках їстівних мікротварин.

 

Опис

Самці цього виду мають дуже гарне й оригінальне забарвлення: дві, а частіше три, темні, вертикальні смуги на хвостовому плавці, які в поєднанні зі світлими, вертикальними смугами, надають хвосту зебровідного забарвлення, чорну, горизонтальну смугу (окантовку) на черевних плавцях, яка розташована перпендикулярно до променів цих плавців. Цікавою особливістю каудофасціат є той факт, що самки цього виду більші, ніж самці, на 1,5 (рідше 2) сантиметри. Важливою відмітною ознакою Xenotilapia caudafasciata є розташування, а найголовніше, напрямок зубів нижньої щелепи – у цього виду вони спрямовані всередину, в той час як в інших представників роду Xenotilapia зуби нижньої щелепи розташовані майже горизонтально і спрямовані назовні, працюючи як зуби вилки. Цілком можливо, що таке розташування зубів слугує механізмом пристосування до мулистого ґрунту, щоб просівати здобич. Але також цілком можливо, що зуби, спрямовані в протилежний бік, не є головним елементом живильного механізму, а можуть бути натяком на те, що Xenotilapia caudafasciata не мала спільних предків з іншими видами ксенотиляпій.

Розмір самців: 10 см, самиць – 12 см.