Chindongo socolofi

Chindongo socolofi (псевдотрофеус Соколова, піндані) — вид риб роду Chindongo. У природних умовах є ендеміком озера Малаві.

Ареал

У природі зустрічаються біля берегів Мозамбіку. Віддають перевагу мілководним ділянкам з глибиною 4-10 м. Самці проявляють слабку територіальність. Живляться водоростями на поверхні скель.

Опис

Має типовий для цихлід групи Мбуна витягнуту торпедоподібну форму тіла. У природних умовах завдовжки до 7 см, в акваріумі можуть виростати до 16 см. Статевий диморфізм не виражений — мають ніжно-блакитне забарвлення тіла, у деяких випадках з фіолетовим полиском. У самців плавці розвинені краще, вони також більш масивні, вони мають більші черевні, спинний і анальний плавець. Як правило, на анальному плавці у самців є жовті плями, що нагадують ікру. Молодь має таке саме забарвлення, як і дорослі. Промені хвостового, перші промені грудного і крайні промені спинного плавців забарвлені в темно-синій колір. На тілі цих цихлід при сильному переляку з’являються фіолетові плями.

Штучно виведено альбіносну форму (Chindongo socolofi var. Albino, комерційна назва — “білий принц”).

Утримання

Бажано утримувати в акваріумах з великою кількістю укриттів. Краще декорувати акваріум за допомогою каменів, створюючи скельні рифи і укриття. Важливо підтримувати в акваріумі високий рівень заселеності для розосередження агресії рибок. Краще утримувати з іншими малавійськими цихлідами. Оскільки піндані полігамні, на одного самця необхідно мати декілька самок.

Оптимальними умовами для утримання вважають:
температура — 24-27°С,
pH — 7,2-8,5,
твердість — 8-25°.
Потрібна аерація, фільтрація та щотижнева заміна води до 30 % об’єму.

В акваріумі годують рослинними, комбінованими і живими кормами, причому рослинних кормів повинно бути 60-70 % від загальної кількості корму. Живуть до 5 років.

Розмноження

Статева зрілість настає з 9-12 місяців. Як і інші цихліди озера Малаві, під час нересту самки виношують ікру в роті. Під час нересту самки і самці починають здійснювати кругові інтенсивні рухи, які нагадують танок. Коли самки відкладають ікру, вони намагаються «підібрати ротом» імітацію ікри на анальному плавці самця, а самці в цей момент виділяють сперму, що потрапляє до роту самки і запліднює ікру. Самки можуть відкладати 25-90 ікринок. Інкубація у роті триває 17-22 діб. За необхідності можна здійснювати штучні інкубацію. Для мальків стартовим кормом є: наупліуси артемії, циклопи тощо.