Tropheus moorii “red belly”

Ґеоварієт виду Tropheus moorii. Входить до складу умовної видової групи Tropheus sp. “black”.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у східній частині озера Танганьїка у водах дуже вузької смуги вздовж узбережжя (завширшки 100 метрів) поруч із затокою Мабілібілі (держава Танзанія) за 20 кілометрів на північ від населеного пункту Зібвеза. Місцеперебування цих цихлід знаходиться в межах Національного парку Махале.

Самець Tropheus moorii 'red belly' Самиця Tropheus moorii 'red belly'

Відомо кілька колірних варіацій (морф) цього геоваріанта, серед яких:

  • з 2-ма червоними плямами на корпусі,
  • з 2-ма білими плямами,
  • з 2-ма димчасто-червоними плямами,
  • з однією великою червоною плямою,
  • а також описуваний вид з червоною клиноподібною плямою, розташованою від закінчення зябрових кришок до основи хвостового плавця.

Опис

Червоний малюнок на корпусі Tropheus sp. “red belly” досить часто перетинається чорними, вертикальними смугами, що не доходять до ділянки черева, особливо це помітно в забарвленні жіночих особин. Ця остання відмітна ознака відрізняє цей геоваріант від ще не зовсім вивченого геоваріанта (або колірного варієтету) Tropheus sp. “new kirsch”, у якого червона пляма на корпусі не перетинається вертикальними смугами.

Очі блакитні з червоною надбрівною дугою і чорною вертикальною смужкою, що перетинає око. У багатьох трофеусів цього виду, особливо у самців, на зябровій кришці є або червоний клин, або дві червоні, вертикальні смужки (рідше одна смужка). Самці і самки дуже варіабельні за забарвленням і за малюнком. У самців, що нерестяться, корпус може мати блакитно-палеві відтінки.

Комерційні назви

Red Belly Moorii