Copadichromis sp. virginalis “gold”

Кольорова морфа виду Copadichromis virginalis – має золоте (жовте) забарвлення лобової частини, спини та спинного плавця цих цихлід.

Комерційні назви

  • Virginalis Gold,
  • Virginalis Yellow Crest Nkanda

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в північній частині озера Малаві (держава Танзанія) у водах біля населеного пункту Нканда, розташованого між населеними пунктами Ікомбе та Лумбіла.

Мешкають у перехідних зонах на глибинах 35-40 метрів. Нерідко зустрічаються поруч із Copadichromis ilesi (симпатричне існування), але нерест відбувається на різних глибинах із різницею в 10 метрів. У період нересту самці дуже агресивні і захищають свої нерестові “гнізда”, проте печерні кратери кількох самців, що нерестяться, розташовуються поруч на відносно невеликій ділянці, іноді дистанція між двома нерестовими гніздами не перевищує 1 метра, готові до нересту самки тримаються трохи вище. Ці цихліди за розміром дрібніші ніж Copadichromis ilesi.

Належать до групи “Утака” і харчуються зоопланктоном у відкритих водах на протязі всього року, роблячи короткі паузи для нересту, протягом якого раціон харчування може або незначно змінитись або перейти до категорії короткочасного голодування.

Для пошуку їжі самки та незрілі самці, а також молодь групуються у великі пошуково-фуражні зграї, а самці, що охороняють нерестову арену на твердому субстраті, і самки, готові до нересту, ловлять планктон у водяному стовпі поблизу нерестового угіддя або харчуються безхребетними, які трапяються при будівництві піщаних чи піщано-кам’янистих конструкцій. Лов зоопланктону полегшує специфічно влаштований рот-пастка, що висувається вперед, що дозволяє захоплювати як групові, так і одиночні дрібні, кормові об’єкти.